Rzadkie rarytasy z kolekcji legendarnego Johna Peela pójdą na aukcję

Fot. Martyn Goodacre/Getty Images
News
John Peel i 26 000 płyt winylowych

Oferowane płyty zostały „starannie wybrane przez rodzinę legendarnego DJ-a". John Peel w swojej kolekcji posiadał wiele rarytasów wartych tysiące funtów.

John Peel i 26 000 płyt winylowych

Jeśli jesteście uzależnieni od kupowania płyt i Wasza kolekcja ledwo mieści się w Waszym mieszkaniu, to znaczy, że jesteście ludźmi, u których ten tekst powinien wywołać przyspieszone bicie serca. Otóż seria płyt należących do legendarnego DJ-a Johna Peela – niegdyś okrzykniętego „królem sesji na żywo” – zostanie sprzedana na aukcji w Londynie w przyszłym miesiącu.

Przed swoją śmiercią w 2004 roku Peel zgromadził pokaźną kolekcję obejmującą ponad 26 000 płyt LP, 40 000 siedmiocalowych singli i niezliczoną ilość płyt CD. Wybrane z nich, jak również różne pamiątki po nim, zostaną wystawione na aukcji w Bonhams w Knightsbridge we wtorek 14 czerwca. Odbędzie się ona na tydzień przed 50. rocznicą Glastonbury, który od dawna honoruje Peela sceną nazwaną na jego cześć.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

John miał nie tylko nienasycony apetyt na płyty winylowe, ale także doskonałe wyczucie tego, jakie pamiątki, efemerydy i korespondencja mogą znaleźć zainteresowanych odbiorców w nadchodzących dekadach (choć można by rzec, że osiągnął to dzięki strategii zatrzymywania niemal wszystkiego, co spotkało się na jego drodze).

– czytamy w informacji prasowej

John Peel
Fot. Martyn Goodacre/Getty Images

Joy Division za 4000 funtów i list od Davida Bowiego

Zgodnie z komunikatem prasowym, oferowane płyty zostały „starannie wybrane przez rodzinę, przy jednoczesnym zachowaniu integralności Kolekcji Płyt Johna Peela„. Wśród najważniejszych pozycji znajdują się: opatrzone adnotacjami monofoniczne tłoczenie płyty Two Virgins Johna Lennona i Yoko Ono (której wartość szacuje się na 15 000 – 20 000 funtów), album promocyjny z podpisem The Rolling Stones (6000 – 8000 funtów), kopia rzadkiego albumu Marca Bolana Hard On Love (5000 – 6000 funtów) oraz kopia płyty Queen II z listem napisanym ręcznie do Peela przez Freddiego Mercury’ego (1000 – 1500 funtów).

Jeśli chodzi o gadżety, majątek Peela oferuje kilka jego ultra rzadkich plakatów – w tym jeden do płyty Unknown Pleasures Joy Division, wyceniony na 3000 – 4000 funtów – pięciostronicowy list od Davida Bowiego, zawierający serię oryginalnych szkiców (warty 3000 – 4000 funtów) oraz jego nagrodę NME Award for Godlike Genius z ’93 roku (800 – 1200 funtów).

W oświadczeniu wydanym wraz z informacją o sprzedaży rodzina Ravenscroftów napisała: „Ze względu na rolę, jaką w niej odgrywał, John/Tata miał dostęp do wielu najbardziej znanych osób i wydarzeń w historii muzyki popularnej. Znajduje to odzwierciedlenie w bogactwie pamiątek, które gromadził przez całe życie”.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →