Rząd znosi obostrzenia od 1 marca, ale nie wszystkie. Co z klubami i imprezami?

Fot. Piotr Nowak, PAP
News
kluby obostrzenia restrykcje

Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim na konferencji prasowej zapowiedzieli usuwanie restrykcji. Sprawdźcie, jakie obostrzenia zmienią się 1 marca.

Co się zmieni od 1 marca w zakresie obostrzeń?

W związku ze spadającą liczbą zakażeń rząd zadecydował, że od 1 marca zniesione będzie większość obostrzeń. Zmianie ulegną również restrykcje związane m.in. z limitami osób w pomieszczeniach i pojazdach oraz w klubach, dyskotekach, teatrach i kinach. Jak będzie wyglądała sytuacja od nowego miesiąca?

Według słów przedstawicieli rządu dyskoteki, kluby i inne miejsca udostępnione do tańczenia zostaną ponownie otwarte bez żadnych ograniczeń. Przypomnijmy, że do tej pory – teoretycznie – obowiązywał przepis zakazujący funkcjonowania tego typu miejsc.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Do swojej normalnej działalności mogą już również restauracje, siłownie, kluby sportowe i miejsca kultury.

Fot. Pixabay

Maseczki zostają

Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały, nadal będzie obowiązywało tylko noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach – tam, gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliska

– powiedział premier Morawiecki.

Minister zdrowia pytany o znoszenie obostrzeń w kontekście informacji o 360 osobach, które zmarły z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby powiedział, że „wszystkie liczby mają ogromne znaczenie, ale widzimy wyraźnie, jaki jest trend, w zakresie zgonów widzimy mniejszą liczbę niż w przypadku wariantu delta”.

Z konferencji wynika również, że możliwość pracy zdalnej nie zostanie przedłużona. Oznacza to, że od 1 marca wszystkie urzędy w kraju powinny już pracować w normalnym trybie.

Rozdział pandemii nie jest jeszcze zamknięty. Pozostańmy wszyscy solidarni

– zaapelował premier Morawiecki.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →