Rząd znosi kolejne obostrzenia. Znowu ani słowa o klubach

News

To zaczyna być coraz bardziej frustrujące. Wczoraj zniesione zostały kolejne obostrzenia dotyczące reżimu sanitarnego. Ponownie, nikt nie zająknął się nawet o klubach. Za to na Stadion Narodowy może już wejść 35 tysięcy osób.

Rząd znosi kolejne obostrzenia. Co się zmieniło?

Wczoraj w życie weszły nowe normy sanitarne. Rząd postanowił poluzować kolejne obostrzenia nałożone w ostatnich miesiącach. Co tym razem zgotowali nam rządzący? Ponownie nic napawającego optymizmem na nadchodzące tygodnie dla branży muzycznej.

Przede wszystkim od wczoraj nie musicie zachowywać od siebie dystansu 2 metrów. Wystarczy 1,5. W tym miejscu można zapytać skąd wzięła się zmiana o 50 cm? Jakie jest jej naukowe podłoże? Zapytany przez Polsat News o to, w jaki sposób egzekwować rzeczoną normę, Minister Zdrowia odpowiedział:

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Jeżeli nie możemy go utrzymać (odpowiedniego dystansu – przypis red.) , a są takie sytuacje – jesteśmy w komunikacji, jesteśmy gdzieś, gdzie jest większa grupa ludzi – to albo dystans 1,5 m, albo maseczka, najlepiej obie te rzeczy.

Oprócz oczywistej sprzeczności w wypowiedzi Łukasza Szumowskiego, wciąż mam wrażenie, że za rzeczoną zmianą nie stoją żadne argumenty natury naukowej. No ale może się mylę, a 50 centymetrów jest wynikiem czujnej obserwacji ilości zachorowań nad Wisłą. Oby.

Stadiony, teatry, kina, konferencje

Po drugie, stadiony ponownie będą mogły być zapełnione w 50 proc. Oznacza to, że – dla przykładu – na taki Stadion Narodowy, wejść będzie mogło już ponad 35 tysięcy osób! Kolejne celne posunięcie. Ratujmy piłkę nożną, bo przecież biedni piłkarze nie mają już prawie za co żyć… Chociaż, gdy przypomnieć sobie stare jak świat hasło „chleba i igrzysk”, to można i tu doszukać się pewniej logiki…

Zmiany dotyczyć będą również basenów i aquaparków. Te pierwsze mogą już przyjmować tyle osób, ile wynosi ich pojemność, a te drugie 75 proc. I tu nasuwa się pytanie: czy COVID-19 transmituje się lepiej w ciepłej i wilgotnej saunie, czy w klubie? Zdaję sobie sprawę, że klimatyzacja niektórych lokali w Polsce pozostawia wiele do życzenia, ale wciąż…

Są też nowe wytyczne dla branży eventowej. Od wczoraj na konferencjach, targach, wystawach i koncertach limit miejsca na osobę został zmniejszony do 2,5 metra. To chyba jedyny napawające optymizmem postanowienie. Chociaż, gdy zobaczymy jak wyglądają duże wydarzenia w tej chwili w Wuhan, to i do tego można mieć obiekcje…

Na sam koniec, absolutny hit. W kinach i teatrach zniesiony został nakaz zajmowania co drugiego miejsca. Jednak sala wciąż może być zapełniona w nie więcej niż 50 proc. jej pojemności. Tak na zdrowy rozsądek, to czy nie lepiej byłby utrzymać poprzednie zalecenie? Przecież to na jedno wychodzi, a jak możemy się trzymać dalej od siebie, to czemu nie?

Ani słowa o klubach

To, co jeszcze niedawno stanowiło dla mnie powód do smutku, w tej chwili zaczyna być po prostu denerwujące. W nowych zaleceniach nie znajdziemy ani słowa o funkcjonowaniu klubów. Choć część z nich jest już otwarta w okrojonej formie, to wciąż nie wiadomo, kiedy będziemy mogli wrócić do normalności. Jest to niezwykle nieodpowiedzialne zachowanie ze strony rządzących. Gałąź gospodarki dająca zatrudnienie dziesiątkom tysięcy osób w całym kraju, została kolejny raz pominięta bez słowa. Niestety, rzeczywistość prawna kształtuje się coraz gorzej dla naszych ulubionych lokali…


#razemtańczymyrazemwalczymy

Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Artystycznych i RozrywkowychIzba Menadżerów Artystów PolskichPolska Izba Techniki Estradowej i inne podmioty nie poprzestają na działaniach mających na celu wywarcie presji na naszej władzy i uświadomienie, jak gigantyczna grupa ludzi znalazła się w dramatycznej sytuacji. Wspieramy je, czerpiąc z dorobku akcji #razemtańczymyrazemwalczymy, dostarczając najświeższych informacji, przekazując dane dotyczące zagranicznych strategii ratowania branży, konsultując możliwości pomocy oraz uświadamiając możliwie największą grupę odbiorców o stanie polskiej kultury i rozrywki.

Branża artystyczna, zatrudniająca setki tysięcy pracowników, stoi na granicy upadku. Każdy tydzień bez rządowego wsparcia, będzie ją do tej granicy przybliżać.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również