Rysy – Traveler

Recenzje

Info

Data wydania:
2015/09/04
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Za sprawą połówki The Dumplings, obdarzonej głosem dojrzałym odwrotnie proporcjonalnie do swojego wieku, Justyny Święs, męskiego wokalnego pierwiastka w osobie Baascha oraz roboty producenckiej Wojtka Urbańskiego oraz Łukasza Stachurko do katalogu U Know Me Records dołącza kolejny album, który śmiało i bez cienia przesady można porównywać do produkcji zagranicznych producentów.

Traveler” to dziesięć sentymentalnych, dopieszczonych produkcyjnie kawałków, które stanowią idealne muzyczne tło do snucia przełomowych planów, pięknych marzeń czy przywoływania najlepszych wspomnień. Trudno także nie pokusić się o znalezienie inspiracji twórczością Moderat, Jona Hopkinsa czy (szczególnie w „The Fib”) numerami Disclosure.
Na debiutanckim albumie Rys, nie mogło oczywiście zabraknąć materiału z EP-ki „Ego”, a jej tytułowy numer jest jednym z najmocniejszych punktów „Traveler”. Kolejnym jest instrumentalny, kołysankowy „Brat” oraz „Night Sleep”, który sprawdziłby się podczas wydeptywania niejednej festiwalowej trawy czy piasku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Mowę, a raczej śpiew ojczysty usłyszymy tylko w „Przyjmij Brak” gdzie oprócz Justyny słyszymy także Piotra Ziołę. Mimo, że na tle radiowych, polskich „hitów”, numer Rys jest perełką to obawiam się, że nie ma większych szans na zagnieżdżenie się w świadomości odbiorców. Finalny numer „Travelera” zalicza się do grupy „Fajny utwór, zaraz o nim zapomnę”. 

Niezmiernie cieszy fakt, że powstają takie wydawnictwa jak „Traveler”, które potwierdzają, że zdolnych producentów w naszym kraju zdecydowanie nie brakuje. Pozostaje tylko kwestia czy Rysy są w stanie wybić się ponad rosnące jak grzyby po deszczu formacje spod znaku elektroniki i damskiego wokalu? Czas pokaże.

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. SHIMMER feat. JUSTYNA ŚWIĘS
02. I WILL FLY feat. JUSTYNA ŚWIĘS
03. THE FIB
04. NEW ORDER feat. JUSTYNA ŚWIĘS & BAASCH
05. COLD INSIDE feat. BAASCH
06. BRAT
07. NIGHT SLEEP feat. JUSTYNA ŚWIĘS
08. UNDONE feat. JUSTYNA ŚWIĘS & BAASCH
09. EGO feat. JUSTYNA ŚWIĘS
10. PRZYJMIJ BRAK feat. JUSTYNA ŚWIĘS & PIOTR ZIOŁ

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →