Rysy opowiadają nam o swoim najnowszym singlu „Miejsca”

RYSY z kolejnym singlem

Kilka dni temu do sieci trafił premierowy singiel elektronicznego duetu Rysy. Kawałek zatytułowany Miejsca został nagrany we współpracy z debiutującym Michałem Aniołem. Udało nam się porozmawiać z zespołem o wydawniczych planach i kulisach powstania nowego utworu.

Czy Rysy znów trafią na szczyt?

Duet Rysy, tworzony przez Wojtka Urbańskiego (Urbanski) i Łukasza Stachurko, prezentuje wszystko to, co najlepsze w naszej rodzimej klubowej elektronice, jednocześnie idąc o krok dalej pod względem przestrzenności, głębi i emocjonalnego przekazu zawartego w muzyce. Zespół wydał właśnie nowy singiel Miejsca, w którym gościnnie na wokalu usłyszymy Michała Anioła.

Z pomysłem na numer przyszedł Michał, który wysłał nam kilka szkicowych zajawek. Jeden ze szkiców świetnie wpisywał się̨ w koncept naszego albumu i postanowiliśmy go rozwinąć, wyprodukować. Na ostatniej prostej Michał wpadł do nas do studia i wspólnie dokończyliśmy utwór. Tekst jest autorstwa Michała, dołożył też swoje trzy groszy do warstwy produkcyjnej utworu. Cały numer powstał dość szybko, podczas kilku sesji

– powiedział w rozmowie z Muno.pl Wojtek Urbański.

Jak się okazuje, Rysy z Michałem Aniołem poznali się przez Krzysztofa Gonciarza. Było to na jednej z cyklicznych imprez w warszawskim biurze TOFU.  Artyści załapali na tyle fajny flow, że zespół postanowił zaprosić wokalistę na swoją płytę. Michał podesłał chłopakom pierwsze szkice, z których finalnie powstaną dwa pełnoprawne utwory zasilające trakclistę nowego albumu duetu. Krążek o tytule 4GET ma mieć swoją premierę na wiosnę 2021 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na przestrzeni obu albumów, wypracowaliśmy jako RYSY swoje autorskie brzmienie, z jednej strony nawiązujące do klasyki muzyki tanecznej, z drugiej będące wypadkową naszych osobistych poszukiwań muzycznych. Mamy też swój sposób na przekazywanie emocji poprzez muzykę, swoje ulubione harmonie muzyczne i melodykę. „Miejsca” są właśnie takim Rysowym numerem, wzbogaconym o wrażliwość i barwę głosu Michała

– tłumaczy Łukasz Stachurko.

Rysy feat. Michał Anioł – Miejsca

Teledysk zza oceanu

Wideoklip do singla kręcony był w Japonii.  Za całość produkcji – od koncepcji, przez zdjęcia po montaż – odpowiadał Krzysztof Gonciarz. Była to autorska impresja na temat samotności w wielkim mieście. Zespół nie ingerował zbytnio w ten proces, film miał trafić na kanał Krzysztofa, był więc czymś pomiędzy klipem, a jego regularną publikacją na YouTube’ie.

Czy możemy spodziewać się kolejnego singla przed ukazaniem się 4GET? No to pytanie odpowiada sam zespół:

25 lutego wjedzie kolejny singiel z Michałem Aniołem wraz z klipem od @nghtlou, który był odpowiedzialny za obraz do 4GET. W marcu czeka na was zapewne kolejny singiel z Baaschem i na pewno coś jeszcze przed premierą albumu, ale zostawimy to jako niespodziankę – wyjaśniają Rysy.

Oprócz Michała Anioła i Baascha na nowym albumie Rys pojawi się również Justyna Święs, która była bardzo mocno obecna na poprzednim krążku zespołu Traveler. Poza tym, do jednego numeru duet zaprosił światowej klasy gitarzystę – Jakuba Żyteckiego.

To, co Kuba robi z gitarą to jest sztuka w najczystszej postaci. Wspólnie nagraliśmy przepiękny i wzruszający utwór

– mówi  Łukasz Stachurko.

Rysy i Michał Anioł nagrali wspólny numer - Miejsca

Dyspensa Records rozkręca działalność

4GET  zostanie wydany w Dyspensa Records, labelu, który należy do Wojtka Urbańskiego i Gonciarza. Urbański zdradził nam, że wraz z Krzysztofem cały czas rozgląda się za artystami, których chciałby wydać. Dyspensa Records szykuje się zaś powoli do kilku premier.

Na ten moment skupiamy się na produkcji płyty RYSY. Chcemy przejść możliwie bezbłędnie przez cały ten wydawniczy proces i wtedy dopiero ogłosimy kolejnych artystów. Płytę RYSY możecie zamówić na stronie dyspensa.store tam też trafią wszystkie kolejne nasze wydawnictwa

– wyjaśnia Wojtek Urbański.

Gonciarz – Dyspensa RecordsPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →