Ruszyła infolinia dla osób prześladowanych i nękanych w brytyjskiej branży muzycznej. Czy w Polsce też taka powinna powstać? 

Fot. Vocal Media
News
Infolinia dla ofiar mobbingu

Infolinia została utworzona przez organizację Help Musicians. Osoby dzwoniące będą kontaktować się z wyspecjalizowanymi doradcami, którzy udzielą im porad dotyczących praw i możliwości podjęcia formalnych działań.

Infolinia dla ofiar mobbingu

Nowa inicjatywa na brytyjskim rynku muzycznym. Tamtejsza organizacja Help Musicians uruchomiła nową infolinię, której celem jest udzielanie wsparcia w przypadkach mobbingu i molestowania w brytyjskiej branży muzycznej. Usługa zapewni wsparcie i wskazówki tym, którzy uważają, że mogą być ofiarami mobbingu lub tym, którzy uważają, że mogli być świadkami takich przypadków podczas pracy w przemyśle muzycznym w Wielkiej Brytanii. Osoby dzwoniące będą kontaktować się z wyspecjalizowanymi doradcami, którzy udzielą im porad dotyczących praw i możliwości podjęcia formalnych działań.

Infolinia nie tylko dla muzyków

Jak się okazuje, usługa będzie dostępna nie tylko dla muzyków z branży, ale także dla profesjonalistów pracujących w każdym aspekcie brytyjskiej sceny muzycznej, dając wielu osobom, które szczególnie zajmują się pracą freelancera dostęp do takiego wsparcia. Uruchomienie infolinii uzyskało pełne poparcie brytyjskiego rządu ds. kultury, mediów i sportu, a także przodujących organizacji brytyjskiego przemysłu muzycznego, takich jak: UK Music, British Phonographic Industry (BPI) i Musicians’ Union (MU).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Help Musicans

Mobbing i molestowanie wymagają wspólnej reakcji całej branży muzycznej. Utworzenie infolinii jest kolejnym ważnym krokiem, a Help Musicians, jako niezależna organizacja charytatywna, ma wszelkie predyspozycje, by świadczyć takie usługi. Każdy, kto jest zaniepokojony sytuacją związaną z mobbingiem i molestowaniem, może zadzwonić na infolinię, podzielić się swoimi obawami w sposób poufny i otrzymać poradę, jak poradzić sobie z problemem, z którym się boryka. Mamy nadzieję, że z czasem muzycy i wszyscy, którzy pracują w branży muzycznej, poczują się lepiej, uzyskają wsparcie emocjonalne oraz praktyczne porady, jak rozwiązywać problemy

– napisał w specjalnym oświadczeniu James Ainscough, Dyrektor Naczelny Help Musicians.

Osoby dzwoniące mogą szukać porady z zachowaniem pełnej anonimowości, a dostęp do infolinii można uzyskać, wybierając numer 0800 088 2045. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Help Musicians.

Mobbing nasz polski

Czy w Polsce doczekamy się podobnej inicjatywy? Na razie nic na to nie wskazuje, ale być może kwestia ta rozleje się z Wielkiej Brytanii na resztę Europy i dotrze również do nas. Raport „Bezpieczeństwo pracy w Polsce” mówi o tym, że ok. 46% pracowników doświadczyło mobbingu. W tym ponad połowa doświadczyła przemocy słownej, a 14 proc. przemocy fizycznej. Sprawy wytaczane przez pokrzywdzonych pracowników względem pracodawców trwają latami i tylko kilka procent z nich rozstrzyganych jest na korzyść pracownika.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →