‚Glass Swords’ – długogrająca płyta Rustie’go

2 542
Zapowiedzi

Po ponad roku intensywnej pracy nad debiutanckim albumem, Rustie zapowiada wydanie 'Glass Swords' dla Warp Records!

Kariera pochodzącego z Glasgow Russella Whyte’a rozpoczeła się w 2007 roku od wydania singla „Jagz The Smack” dla Stuffrecords. Składające się z pięciu utworów wydawnictwo przysporzyło artyście całkiem sporego rozgłosu i było zapowiedzią zbliżającego się wielkimi krokami nowego nurtu w brytyjskiej muzyce – UK Bass Music. Przez kolejne trzy lata Rustie stworzył jeszcze kilka znakomitych EP’ek – „Zig-Zag”, „Bad Science” oraz nagraną wraz z Jokerem „Play Doe / Tempered”.

Następnie przyszły ropozycje stworzenia remixów dla takich gwiazd jak: Jamie Lidell, Kelis, The Big Pink czy też Nicki Minaj, co w ostateczności doprowadziło do podpisania kontraktu z legendarną wytwórnią Warp Records. W zeszłym roku jej nakładem Rustie wydał składający się z pięciu numerów singiel „Sunburst”, będący połączeniem japońskiego prog-rocka, 16-bitowych dźwieków z gier wideo, grime oraz detroit techno.

To także lebel Warp będzie odpowiedzialny za wydawnie debiutanckiej płyty długogrającej Rustie’go. Krążek zatytułowany Glass Swords” trafi do srzedaży 10 października teg roku. Znajdziemy na nim 13 niewydanych dotąd produkcji. Album promuje krótki filmik z tytułowym utworem „Glass Swords”, który znajdziecie na końcu newsa.

Rustie – Glass Swords [Warp Records]

Data wydania: 10.10.2011

Tracklista:
01. Glass Swords
02. Flash Back
03. Surph
04. Hover Traps
05. City Star
06. Globes
07. Ultra Thizz
08. Death Mountain
09. Cry Flames
10. After Light
11. Ice Tunnels
12. All Nite
13. Crystal Echo