Rubber Ducky Records – sklep z winylami w łódce

fot. rubberduckyrecords / Instagram
Lifestyle News
Rubber Ducky Records - sklep z winylami w łódce

Jeśli coś jest głupie, ale działa, to wcale nie jest to głupie. W dobie kryzysu kluczem do przetrwania jest pomysłowość. Nietypowy sklep z nagraniami na czarnych płytach "dziewiczo zacumował" w kanale angielskiej miejscowości Sowerby Bridge koło Leeds.

Rubber Ducky Records – odpowiedź na kryzys

Jak w ostatnich miesiącach mieliśmy okazję informować, wiele sklepów muzycznych na świecie nie przechodzi suchą stopą przez ostatni kryzys. Pewien brytyjski przedsiębiorca, Myles Greenwood, stracił niedawno źródło utrzymania, gdy sklep, w którym pracował, Legram Vinyl Garden mieszczący się w szwajcarskim Renens koło Lozanny, został zamknięty. Sprzedawca postanowił zacząć od nowa na Wyspach. Wyjściem z nieciekawej sytuacji okazała się… nowa łódka jego ojca!

Podczas Covid-19 szukałem wynajmu powierzchni sklepowej w Leeds, ale w tym czasie nigdzie nie było dostępne z powodu pandemii. Zacząłem rozmawiać z tatą o jego kryzysie wieku średniego, kiedy kupił łódź, a potem przyszedł pomysł

– powiedział Myles Greenwood w rozmowie z Resident Advisor.

Zobacz także: Vinyl only festival zawita do Holandii. „Pierwszy tego typu festiwal w historii”. Czy aby na pewno?

Wobec gwałtownych wzrostów cen czynszu pływający, mobilny sklep wydaje się rozsądnym i wręcz genialnym rozwiązaniem na przetrwanie, tym bardziej że w Wielkiej Brytanii nie ma tłoku w kanałach.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To biznes mobilny, choć bardzo powolny, ale chcę podróżować. Początkowo do Leeds, a potem do Manchesteru, Liverpoolu i nie tylko. Mam nadzieję, że może zjednoczyć ludzi tak, jak robi to muzyka, szczególnie w tych czasach podziału

– oznajmił Greenwood.

Na ten moment sklep skupia się głównie na używanych płytach z różnych gatunków muzyki elektronicznej i klubowej, od house’u i techno po downtempo i break, które Greenwood zgromadził od swoich przyjaciół, kolekcjonerów oraz lokalnych DJ-ów. W przyszłości planowana jest współpraca z nowymi wytwórniami. By wejść do Rubber Ducky Records, trzeba umówić termin wizyty z administratorem przez Instagrama. Możecie również zobaczyć ofertę sklepu na Discogs.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →