Royksopp na Selectorze!

News

Pisalismy niedawno o najnowszym albumie Royksopp, a dziś otrzymaliśmy informację o ich występie na Selector Festival.

Jest to kolejna z gwiazd nowego polskiego festiwalu Selector po potwierdzonych już wcześniej Orbital, Franz Ferdinand, Fischerspooner, Dizzee Rascal, New Young Pony Club…

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Röyksopp to jedna z najważniejszych formacji elektronicznych na świecie. Już ich debiutancki album rozszedł się w ponad milionie egzemplarzy, a dzięki unikalnemu połączeniu melodyjności z charakterystycznym stylem od razu trafili do grona największych wykonawców nowoczesnych brzmień.

 

Wielu polskich fanów długo czekało na ten koncert i ja też. Tym większa radość, że udało nam się zaprosić tę zjawiskową formację na festiwal i że koncert odbędzie się zaraz po wydaniu nowej płyty. Röyksopp kolejną gwiazdą Selectora.” – Mikołaj Ziółkowski, Alter Art

 

Röyksopp tworzy dwóch muzyków: Torbjørn Brundtland i Svein Berge. Zespół zadebiutował w 2001 roku wydając album pt. „Melody A.M.”. Pojawienie się norweskiego duetu było dla tanecznej elektroniki niczym ożywczy wiatr ze Skandynawii – do tej pory nie było w tej muzyce tak ciepło brzmiących dźwięków.

Utwory takie jak „Eple”, „Poor Leno”, czy „Remind Me” wyznaczyły nowe standardy muzyczne, a na fali ogólnej fascynacji delikatnymi klubowymi brzmieniami teledyski formacji trafiły do muzycznych stacji telewizyjnych na najwyższe rotacje. Intrygującym brzmieniom towarzyszyły niebanalne animacje, dzięki czemu Röyksopp zdobyli m.in. MTV Europe Music Award, a płyta osiągnęła wielki międzynarodowy sukces.

Charyzmatyczni Norwegowie zostali entuzjastycznie przyjęci przez prasę muzyczną, zjednując sobie sympatię tak różnych tytułów jak Rolling Stone, Q Magazine czy Mixmag. Potwierdzeniem ich statusu były też wspólne trasy z Basement Jaxx i Mobym.

W 2005 roku wydali kolejny album pt. „The Understanding”, z którego pochodzą takie przeboje jak „Only This Moment” i „49 Percent”. W ciągu czterech lat brzmienie Röyksopp zmieniło się, ujawniając pasję ciągłego rozwoju. Drugą płytę zdominowała zimna, przestrzenna elektronika. Brundtland i Berge kolejny raz udowodnili, że potrafią malować dźwiękiem urokliwe liryczne pejzaże jak nikt inny, nie tracąc jednocześnie kontaktu z klubową publicznością.

Nie zabrakło również gościnnych występów wokalistów, o ile na „Melody A.M.” wystąpił Erlend Øye z Kings of Convenience, to na „The Understanding” w utworze „What Else Is There?” można usłyszeć zjawiskową wokalistkę formacji The Knife – Karin Dreijer Andersson. W 2006 roku zespół wydał album pt. „Röyksopp’s Night Out” będący zapisem występów na żywo.

 

Do tej pory jednak polskim fanom nie dane było zobaczyć tej formacji na koncercie w Polsce, występ na Selector Festival będzie ich pierwszym w historii. Dobrych wiadomości dla polskich fanów nie koniec – Röyksopp przyjadą ze swoim nowym materiałem, albowiem 23 marca 2009 roku premierę będzie miał niecierpliwie oczekiwany, trzeci album studyjny pt. „Junior”. Pierwszym singlem jest „Happy Up Here” i już ten utwór zapowiada niezapomnianą ucztę muzyczną.

 

więcej:

http://www.selectorfestival.pl/

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →