Romare z najnowszym, fantastycznym krążkiem

fot. Theo McInnes
News
Romare z najnowszym, fantastycznym krążkiem

Romare ogłasza wydanie albumu Fantasy, który ukaże się nakładem jego nowo powstałej wytwórni You See. Do listopada jeszcze trochę czasu, póki co słuchamy drugiego singla z krążka, zatytułowanego Walking In The Rain.

Romare. Artysta kompletny

Archie Fairhurst, znany jako Romare, to brytyjski multiinstrumentalista, DJ i producent nagrywający dla kultowej wytwórni Ninja Tune. Pseudonim artysty pochodzi od imienia czarnoskórego mistrza kolaży Romare Beardena, którego sztuka powstawała ze skrawków cudzej twórczości. Współczesna muzyka Romare opiera się także na sklejce. Artysta kojarzony głównie z wytwórnią Ninja Tune sampluje z winyli, telewizji, DVD i kaset video oraz autorskich partii gitar i syntezatorów. Jego nagrania eksplorują ludzką emocjonalność, koncentrując się na sprawach miłosnych.

Romare z najnowszym, fantastycznym krążkiem
Romare / fot. materiały prasowe

Inny wymiar samplowania

Romare ogłosił właśnie wydanie nowego albumu pt. Fantasy, który ukaże się w listopadzie nakładem jego niedawno powstałej wytwórni You See. Fantasy to bardziej abstrakcyjne podejście do samplowania niż poprzednie prace Romare’a. Na pierwszy plan wysuwają się jego własne instrumentarium i wokal. Kluczowe są tutaj również elementy kina fantasy z lat 70., które wplata w swoją charakterystyczną odmianę rytmicznej, kinetycznej muzyki klubowej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na tej płycie sample pochodzą z filmów, zaś w niektórych utworach słychać wpływ muzyki średniowiecznej. W pewnym momencie podczas tworzenia albumu miałem przyjemność słuchać zespołu Gryphon. Zainspirowały mnie instrumenty, których używali do swoich nagrań. Jest coś upiornego w łączeniu filmowych sampli z dźwiękami popularnych instrumentów z przeszłości

– stwierdził Romare.

Drugim singlem z albumu jest Walking In The Rain. Melodia z przeboju z lat 50. – Just Walking In The Rain Rileya i Bragga – jest na nowo przeobrażona w akompaniamencie wokali Fairhursta. Romare dodaje:

Kawałek przypomina mi spacer do lasu wczesnym, zimowym porankiem, kiedy zaczyna padać pierwszy śnieg. Zanim wyszedłem z lasu, śnieg zaczął zamieniać się w deszcz.

Romare – Walking In The Rain

Fairhurst dedykuje Fantasy swojemu ojcu. Na płycie znajduje się kolaż złożony ze zdjęć zrobionych przez niego i jego ojca, „aby zbudować fantastyczny ląd i morze”, jak opisał sam Romare. 8-ścieżkowy album pojawi się 4 listopada.


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy. Dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →