Romans ciała z umysłem. Startuje Międzynarodowy Festiwal Ambientalny

fot. Matthew Thorne
News
Romans ciała z umysłem. Startuje Międzynarodowy Festiwal Ambientalny

Między 19 a 20 listopada we Wrocławiu odbędzie się 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Ambientalnego. Miejscem dźwiękowych pejzaży będzie klub Formaty.

Festiwal Ambientalny. Miejsce dla poszukujących odbiorców

Międzynarodowy Festiwal Ambientalny to idea niezwykle spójnego, na swój sposób hermetycznego stylistycznie wydarzenia stojącego przeciw wszelkiej powierzchowności w procesie tworzenia i odbioru sztuki. Prezentowane są tu gatunki i artyści, obok których twórczości nie można przejść obojętnie. Muzyków prezentujących sztukę, która wymaga od widza pełnego zaangażowania emocjonalnego i umysłowego.

festiwal ambientalny
Midori Hirano / fot. Moritz Schlieb

Festiwal czerpie inspiracje z muzyki, której nie wystarczy słuchać – bardzo często trzeba ją najpierw usłyszeć. To sztuka bardziej dla ducha niż dla ciała. Ważna w kontekście społecznym, gdyż stwarza swoją wyjątkową przestrzeń spotkania młodych twórców, mających pełną świadomość swojego artystycznego, awangardowego pochodzenia, z odbiorcą nierzadko poszukującym jakościowo bogatych elementów tożsamości kulturowej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Festiwal Ambientalny. Artyści

Skompletowany skład jak zwykle zabierze nas w muzyczną podróż przez najróżniejsze odłamy muzyki ambientalnej/eksperymentalnej/dronowej i klasycznej. Usłyszymy m.in. korelację pomiędzy Michałem Wolskim i Grzegorzem Bojankiem, którzy dali nam w zeszłym roku wspaniałe wydawnictwo Oxygen. Tak o ich dziele wypowiadał się nasz redaktor Damian Badziąg:

Połączenie sił dwójki Wolski & Bojanek przynosi wielowątkowe dzieło nacechowane medytacyjnym, rytmicznym pulsem, którego intensywna obecność porządkuje sferę powłóczystych, głębokich brzmień syntezatorów, przetworzonych instrumentów akustycznych, szumów nagrań terenowych.

Nanook of the North Boiler Room Poland Live Set

Prosto z Sardynii przyleci do Wrocławia SaffronKeira, producent muzyki elektronicznej zwykle zaskakujący swoimi kompozycjami. W swojej pracy wykorzystuje różne instrumenty akustyczne, sprzęt analogowy, komputery i syntezatory, aby połączyć melodię z przetworzonymi samplami i postprodukcją.

Czytaj także: 30-lecie Selected Ambient Works 85-92 Aphex Twina

Niedzielnym highlightem wydaje się koncert Sebastiana Plano. To argentyński wiolonczelista, kompozytor i producent mieszkający w Berlinie w Niemczech. Jego album Verve z 2019 roku został nominowany do nagrody Best New Age Album na 62. dorocznym rozdaniu nagród Grammy. Zapowiadają się dwa piękne wieczory pełne emocji i angażujących, nieoczywistych dźwięków.

Sebastian Plano – Purples (Visualiser)

PROGRAM / LINE-UP:

19.11.2022, start godz. 19.00 (otwarcie WK FORMATY od godz. 18.30)

19:00 Grzegorz Bojanek & Michał Wolski
20:15 SaffronKeira
21:30 Midori Hirano AV w/ Kaliber16

20.11.2022, start godz. 19.00 (otwarcie WK FORMATY od godz. 18.30)

19:00 Nanook of the North
20:15 Dictaphone
21:30 Sebastian PlanoPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →