Tłuste brzmienia od Romana Flügela

Zapowiedzi

Na jego solowy autorski album musieliśmy czekać aż dwie dekady! Roman Flügel zapowiada wydanie "Fatty Folders" we wrześniu tego roku dla Dial Records!

Roman Flügel to jedno z największych nazwisk jeśli chodzi o niemiecką scenę muzyki elektronicznej. Wszystko zaczęło się w chwili kiedy Roman dostał od swojego brata jako prezent urodzinowy płytę winylową z legendarnej nowojorkskiej wytwórni Street Sounds. Później przyszła pora na pierwsze imprezy w należącym do Svena Vatha klubie Omen oraz eventy wytwórni Warp i Underground Resistance.

Nie trzeba było długo czekać, aż Flügel sam zacznie interesować się produkcją muzyki. W tym czasie artysta poznał Jörna Elling Wuttke, z którym Roman stworzył kilka rewelacyjnych projektów – Acid Jesus, Alter Ego czy też Primitive Painter.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Obecnie Flügel jest właścicielem niezwykle prężnie funkcjonujących wytwórni Ongaku, Klang oraz Playhouse, dla których swoje numery wydają najbardziej znane gwiazdy w świecie muzyki elektronicznej. Przez 20 lat swojej kariery artysta wydał dziesiątki cenionych singli oraz grał w niemal każdym klubie na naszym globie.

Jak się dowiedzieliśy w połowie września tego roku ma się ukazać pierwszy album artysty pod własnym nazwiskiem dla wytwórni Dial Records. Płyta zatytułowana „Fatty Folders” składać się będzie z 11 produkcji. Wśród nich znalazły się numery „Brazil” oraz „How To Spread Lies”, które już wcześniej ukazały się na hamburskiej wytwórni.

Roman Flügel – Fatty Folders

Data wydania: 12.09.2011

Tracklista:
01. How to Spread Lies
02. Lush Life Libido
03. Deo
04. Bahia Blues Bootcamp
05. The Improviser
06. Krautus
07. Rude Awakening
08. Song with Blue
09. Softice
10. Don’t Break My Heart
11. PianoPiano


Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →