Roisin Murphy znów idzie w disco i wychodzi na tym doskonale

News
Róisín Murphy zapowiada nową płytę i wydaje singiel

Królowa dyskoteki kolejny raz zaprasza do tańca. Roisin Murphy błyszczy w swoim najnowszym numerze.

Roisin zatańczy jak DJ Parrot zagra

W czerwcu ubiegłego roku piałem z zachwytu słuchając Incapable. Ze znanym sobie urokiem, Roisin Murphy połączyła niespieszny, słoneczny house z disco spod znaku The Pointer Sisters czy Change.

Przy okazji tego numeru, Irlandka ponownie połączyła siły z Richardem Barratem, znanym jako DJ Parrot lub Crooked Man. Działający od lat 80. didżej i producent współpracował z Murphy m.in. przy Overpoweredjednym z najbardziej udanych solowych wydawnictw niegdysiejszej liderki Moloko. Po ponad dekadzie od premiery wspomnianego krążka, duet znów pracuje razem. Efekty? Znakomite.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Roisin Murphy prezentuje Murphy’s Law

Zaczęło się od wspomnianego Incapable, później był niemniej udany Narcissus. W ubiegłym tygodniu Roisin Murphy zaprezentowała trzeci numer nagrany ostatnio z Barratem. Jest nim kawałek o wiele mówiącym tytule Murphy’s Law.

Roisin Murphy mówi o nowym utworze w następujący sposób:

…to historia mojego życia. Chodzi o naturę przeszłości. Często trudno jest ją pominąć, ale może być także kojąca. Czasem jest to cenne dziedzictwo, a czasem jest to coś, co Cię zatrzymuje w miejscu. Raz po raz wracam do Sheffield i moich przyjaciół stamtąd. Wracam, kiedy muszę ponownie połączyć się ze sceną i muzyką, która jest o czymś! I poczuć przynależność.

Roisin Murphy – kiedy płyta?

Wciąż nie jest wiadome, czy zaprezentowane w ostatnich miesiącach utwory są składowymi większego wydawnictwa. Na próżno szukać informacji o szczegółach kolejnego długogrającego albumu 46-letniej Irlandki.

Roisin Murphy zdaje się nie zaprzątać sobie tym głowy. Artystka zajęta jest występami na żywo. W ten weekend 1/2 Moloko wystąpiła w londyńskim Roundhouse w ramach 6Music Festival.

Roisin Murphy w Polsce

W ubiegłym roku Murphy zagrała podczas FEST Festivalu w Chorzowie. Irlandka lubi wracać do Polski, a zatem… kto wie? Być może już niedługo usłyszymy jej najnowszy materiał przy okazji kolejnego koncertu nad Wisłą.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →