Robert Del Naja z Massive Attack walczy z dezinformacją klimatyczną

Fot. Materiały promocyjne
News
Robert Del Naja włącza się w walkę o klimat

Brytyjski muzyk jest jednym z projektantów nowego systemu opartego o sztuczną inteligencję Eco-Bot, który wykrywa w Internecie fałszywe informacje dotyczące zmian klimatycznych.

Robert Del Naja włącza się w walkę o klimat

Robert Del Naja z Massive Attack, znany jako 3D, wchodzi w skład zespołu, który stworzył nowy system sztucznej inteligencji, zaprojektowany do wykrywania dezinformacji na temat klimatu udostępnianych w mediach społecznościowych i w całym Internecie.

Eco-Bot.Net, który został uruchomiony pod koniec zeszłego miesiąca, jest obecnie skoncentrowany na oznaczaniu „reklam greenwashingowych” dużych firm, przy czym zespół stojący za botem opisuje greenwashing jako „taktykę stosowaną w celu wprowadzenia konsumentów w błąd, co do zielonych referencji produktu/usługi lub co do wydajności środowiskowej firmy”. Do tej pory system oznaczył około 1400 postów na Facebooku, Instagramie i Twitterze zawierających fałszywe lub wprowadzające w błąd informacje na temat zmian klimatycznych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Robert Del Naja włącza się w walkę o klimat

Robert Del Naja i sztuczna inteligencja

Del Naja opracował system AI z pomocą artysty i badacza Billa Postersa oraz Dale’a Vince’a, założyciela firmy Ecotricity zajmującej się zieloną energią. Podczas ostatniego szczytu klimatycznego COP26, który odbył się w Glasgow, Eco-Bot.Net wskazał szereg przykładów greenwashingu ze strony sponsorów konferencji, a także różnych innych firm energetycznych.

Del Naja powiedział Creative Review, że projekt pierwotnie miał być częścią zaplanowanego niedawno koncertu Massive Attack w Liverpoolu, który grupa odwołała, gdy odkryła, że w tym samym miejscu odbywają się targi broni.

Kto sprawdza treści na Facebooku?

Mówiąc dalej o rozprzestrzenianiu się dezinformacji w mediach społecznościowych, Del Naja powiedział:

Kiedy pytamy Facebooka na temat niektórych informacji przez nas zbieranych, to zawsze dostajemy odpowiedź, że istnieje specjalna grupa osób sprawdzających, czy informacje znajdujące się w danym poście są prawdziwe czy nie. Ale kim są dokładnie te osoby sprawdzające fakty? Jak doświadczone są w rozpoznawaniu manipulacji politycznego lobbingu? W odczytywaniu ukrytych między słowami treści?

We wrześniu Massive Attack wezwał rząd Wielkiej Brytanii i przedstawicieli przemysłu muzycznego do współpracy, aby zrobić więcej w celu zmniejszenia śladu węglowego muzyki na żywo i tras koncertowych.

Massive Attack – Unfinished Sympathy

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →