Robag Wruhme – Wuppdeckmischmampflow

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/01/17
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Kompakt bezapelacyjnie robi jedną rzecz lepiej, niż jakakolwiek inna wytwórnia działająca w scenie techno. Co takiego? Kompilacje. I o ile wydawane przez niemiecką oficynę single i EP-ki często popadają w niepamięć, to w kategorii składanek nie ma sobie równych. 

Czy to coroczna seria „Total”, czy zmiksowane krążki autorstwa bliskich współpracowników wytwórni z Kolonii,  niemalże rok w rok wydawane są płyty, które na dłużej goszczą w niejednym odtwarzaczu. „Immer”, „Today”, „Please Please Please”, czy też doskonały, zeszłoroczny „We Are Proud Of Our Choices” to zaledwie ułamek dotychczas zmiksowanych godnych uwagi kompilacji sygnowanych nazwą wytwórni.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Wuppdeckmischmampflow” podtrzymuje tę tradycję. Mimo, iż krążek nagrany został – według notki prasowej –  w spontanicznych okolicznościach podczas okresu izolacji jego autora w Spreewaldzie, to dzieło Robaga Wruhme spokojnie nazwać można bardzo przemyślaną, spójną całością pod każdym względem.

Słuchając „Wuppdeckmischmampflow” ma się nieodparte wrażenie, że Gabora Schablitzkiego kompletnie nie obchodzą muzyczne trendy, jakie panują obecnie na scenie. Przez niemal cały czas trwania krążka ma się do czynienia z bardzo dobrym, ciężkim do zaszufladkowania graniem, do którego jako połowa Wighnomy Brothers przyzwyczaił przez ostatnie lata wszystkich swoich licznych fanów. Choć trzeba dodać, że momentów melodyjnych i przyjemniejszych dla ucha jest nieco więcej, niż początkowo można było się spodziewać.

Ciekawy jest również fakt – na przekór ogólnie panującym tendencjom – że ogromna większość osiemnastu kawałków, które Robag wziął na warsztat na potrzebę tego krążka to od dawna znane już sztosy, a nie ekskluzywne, albo zaledwie wydane numery. I w tym właśnie tkwi największy atut tej płyty, bo każdy będzie miał dobrą okazję odświeżyć sobie lekko zakurzonego, ale wciąż dobrego „Rusty Nails”, oraz usłyszeć po dłuższej przerwie wciąż rewelacyjnego, ponadczasowego już chyba „Dexter” Villalobosa. Warto sprawdzić.Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Danny Norbury – Speak, Memory
02. Guillaume & the Coutu Dumonts – Odyssee
Trentemøller – Chameleon
Robag Smapelschatull
03. Ricardo Villalobos – Dexter
Robag Wruhme – Freggelswuff
Robag Smapelschatull
04. Tiefschwarz feat. Seth Troxler – Trust (Audion Remix)
Ricardo Villalobos – Dexter
05. Kollektiv Turmstrasse – Dead Room
Tiefschwarz feat. Seth Troxler – Trust (Audion RMX)
Ricardo Villalobos – Dexter
Robag Smapelschatull
06. Château Flight – Cosmic Race
Robag Smapelschatull
07. Moderat – Rusty Nails
Robag Smapelschatull
08. Claro Intelecto – Hunt You Down
MRI – Acid
09. WhoMadeWho – Keep Me in my Plane (DJ Koze Hudson River Dub)
Claro Intelecto – Hunt You Down
Robag Smapelschatull
10. Four Tet – Angel Echoes
11. Voom Voom – Best Friend (Henrik Schwarz Mix) (Robag Smapelschatull)
12. Robag Wruhme – Robellada
13. Ian Simmonds – Kon1 (Krause Duo RMX)
14. Zwanie Jonson – Sweater Day / Shelter (Robag Smapelschatull)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →