Richie Hawtin na Audioriver

4 922
News
Richie Hawtin na Audioriver

Na festiwal świata niezależnego Audioriver zaproszenie przyjęła jedna z największych gwiazd techno i minimalu - Richie Hawtin.

Oprócz samego występu Richie Hawtina, jest coś, co dodatkowo wzmocni siłę uderzenia występu tej imprezowej bomby. A raczej ktoś, bo mowa o samym Alim M. Demirelu, czyli oficjalnym VJ-u i reżyserze klipów Hawtina oraz wytwórni Minus. Z innych wieści mamy także ceny biletów na tegoroczny festiwal.

 

 

Czego by nie napisać o Richiem, byłoby to niewystarczające i nie oddawałoby jego sławy i wkładu w rozwój muzyki. Hawtin to prawdziwy innowator w pełnym tego słowa znaczeniu. Na scenie od początku lat 90. Działając pod wieloma pseudonimami, z czego najbardziej znane to Plastikman i F.U.S.E., zasłynął kilkunastoma albumami autorskimi i całą masą singli, EP-ek i remiksów. Niemal nieustannie plasuje się w ścisłej czołówce rankingów najlepszych DJ–ów na świecie.

 

Richie Hawtin to jednak nie tylko fantastyczna muzyka. Jego występy i klipy zawszą są okraszone zapierającymi dech w piersiach wizualizacjami, które potęgują wrażenia słuchowe. Ich twórcą jest turecki artysta Demirel, który po raz pierwszy zaprezentuje swoje możliwości nad Wisłą.

 

 

„Jeśli kiedykolwiek byliście na imprezie Minus czy Contakt z Hawtinem lub oglądaliście relacje z nich na youtube, musieliście zetknąć się z maestrią Aliego. A ci z Was, którzy mają w domu DVD „Transitions“, z pewnością – tak jak i ja – podskoczyli z fotela na wieść o przybyciu Demirela” opowiada rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora.

 

Próbkę możliwości Aliego oraz wrażeń, jakie wywiera na publiczności doskonale widać na tym filmie:

 Final CONTAKT from Ali M. Demirel on Vimeo.

 

Demirel nie będzie jednak jedynym VJ-em światowej sławy, który przybędzie do Płocka. Moderat to nie tylko Modeselektor i Apparat, lecz także Pfadfinderei, czyli grupa artystów odpowiedzialnych za wizualną część występu. Ich portfolio dostępne jest pod tym linkiem. Tak jak i Demirel, obrazy tworzyć będą w pełni na żywo przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu.

 

Bilety na Audioriver dostępne będą w trzech transzach:
1 kwietnia – 11 maja: 40 pln (karnet na wszystkie dni)
11 maja – 31 lipca: 70 pln (karnet)
1 sierpnia do festiwalu włącznie: 100 pln (karnet), 50 pln (bilet jednodniowy)

 

„Cena w dniach imprezy jest dwukrotnie wyższa niż w ubiegłym roku, lecz i tak niższa niż w przypadku innych festiwali. Poza tym dajemy uczestnikom ponad miesiąc na zakup karnetu po śmiesznej wręcz cenie 40 złotych. Śmiesznej, bo przecież klubowe imprezy z jedną gwiazdą kosztują w granicach 20-30 złotych, a my tych gwiazd będziemy mieć ponad 20.“komentuje Napora.

 

Bilety dostępne będą wyłącznie w punktach Ticketpro i na stronie www.ticketpro.pl.
Audioriver 2009 odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia na plaży w Płocku.

 

Audioriver to trzydniowy, międzynarodowy festiwal, którego celem jest szerzenie wszystkiego co najlepsze w sztuce alternatywnej z naciskiem na muzykę elektroniczną. Dotąd odbyły się trzy edycje – 2006, 2007 i 2008 – wszystkie na malowniczej plaży w Płocku.

 

Dotychczasowe imprezy przyciągnęły łącznie ponad 80 tys. osób i nie będzie przesadą nazwaniem Audioriver najlepszym polskim festiwalem z muzyką elektroniczną. Potwierdzają to rankingi prestiżowego, międzynarodowego portalu Resident Advisor, który od trzech lat umieszcza płocki event w rankingu 10 najlepszych festiwali na świecie.

 

Czwarta edycja odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia 2009 roku.

 

Źródło: materiały organizatora

 

Relacja z Audioriver 2008: