Richie Hawtin doktorem Uniwersytetu Huddersfield – AKTUALIZACJA

5 343
News

Jeden z najpopularniejszych artystów w świecie muzyki elektronicznej został uhonorowany tytułem za zasługi na polu muzycznej edukacji młodych ludzi.

Wielu zatwardziałych fanów undergroundowego techno śmiało powie, że „Richie Hawtin skończył się na Plastikmanie„, ale Kanadyjczyk nadal pozostaje trendsetterem na wielu polach i nie przestaje realizować swoich pomysłów. Jednym z nich jest CNTRL., czyli seria wykładów prowadzonych na amerykańskich i kanadyjskich uczelniach, mających na celu poszerzanie świadomości młodych fanów elektroniki, często skupionych wyłącznie na EDM. W przedsięwzięciu udzielają się m.in. Chris Liebing, Matthew Dear czy Blue Hawaii a angażują się takie marki jak Native Instruments, Roland, Funktion One i Beatport.

Tegoroczna edycja dobiegła końca kilka tygodni temu. Richie odwiedził sześć uczelni w USA i dwie w Kanadzie. Artysta prowadził spotkania i wykłady na temat najnowszych technologii i rozwoju branży muzyki klubowej. Za swój wkład w edukację młodych ludzi, Richie Hawtin został odznaczony tytułem Honorowego Doktora Uniwersytetu Huddersfield w Wielkiej Brytanii. Ceremonia odbyła się 13 lipca, a Hawtin jest jedną z 8 wyróżnionych osób.
To nie pierwszy honorowy tytuł Kanadyjczyka. W październiku ubiegłego roku Richie Hawtin został samurajem.