Richard H. Kirk z Cabaret Votaire nie żyje. Artysta miał 65 lat

News
Richard H. Kirck - wspominamy niepowtarzalnego artystę 

Nie żyje Richard H. Kirk. Brytyjski muzyk był jednym z pionierów muzyki elektronicznej.

Richard H. Kirk – wspominamy niepowtarzalnego artystę

Richard H. Kirk nie żyje. Pochodzący z Wielkiej Brytanii kompozytor, producent muzyki elektronicznej i jeden z założycieli zespołu Cabaret Voltaire odszedł 21 września w wieku 65 lat. Przyczyna śmierci muzyka nie została ujawniona. O zgonie artysty poinformowała m.in. jego wytwórnia płytowa Mute.

Richard był wybitnym geniuszem twórczym, który przez całe swoje życie i całą karierę muzyczną prowadził wyjątkową i ambitną ścieżkę. Będziemy za nim bardzo tęsknić –możemy przeczytać w oświadczeniu wytwórni Mute.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MUTE (@muterecords)

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Richard H. Kirk i Cabaret Voltaire

Grupa, do której należał Richard H. Kirk, Cabaret Voltaire, powstała w 1973 i wraz z Human League, Throbbing Gristle, Fad Gadget i The Normal, znajdowała się w czołówce brytyjskiego ruchu muzyki elektronicznej lat 70-tych. Formacja wyprzedzała swój czas, czym znajdowała sobie poklask w entuzjastach nowoczesnych, nieszablonowych brzmień. W tamtym czasie zespół był blisko związany z Joy Division. Ostatecznie jednak nie trafił do ich wytwórni. Zamiast Factory Records, trio znalazło się pod skrzydłami Rough Trade.

Richard H. Kirk – kariera solowa

W 1994 roku zespół uległ rozwiązaniu. Kirk zaangażował się wtedy w działalność solową. Wydawał płyty i koncertował m.in. pod pseudonimami Sandoz Electronic Eye. W 2008 roku Richard H. Kirk reaktywował Cabaret Voltaire jako solowy projekt. Ostatnie płyty projektu ukazały się w marcu (Dekadrone) oraz kwietniu (BN9Drone) 2021 roku.

Cabaret Voltaire – I Want YouPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →