Wspólna EP-ka Oskara Szafrańca i Ricardo Villalobosa

Zapowiedzi

Niemiecka wytwórnia Rawax startuje z serią EP-ek, prezentującą możliwości urządzeń Roland AIRA. Do nagrania pierwszej z nich zaproszono Ricardo Villalobosa i Oskara Szafrańca, znanego też jako Oscar Burnside.

Kilka lat temu Oskar Szafraniec aka Oscar Burnside był uważany za najmłodszego producenta muzyki techno w Polsce. Eksperymenty z ciężkimi, elektronicznymi brzmieniami rozpoczął w wieku 10 lat, a zanim poszedł do liceum, miał już na koncie debiutancki album. Po przeprowadzce do Berlina współpracował z legendą sceny, A Guy Called Geraldem, teraz do jego dyskografii dołącza vinyl dla Rawax, współdzielony z Ricardo Villalobosem, nagrany w ramach projektu AIRA Series.

Założeniem i celem projektu jest współpraca z artystami, którzy tworzą „esencję prawdziwej muzyki”, a nie podążają za trendami. Ich muzyka wyraża się przez groove, melodię, klimat i energię. Linia urządzeń AIRA jest rozwinięciem kultowych maszyn TR i TB z lat 80 i stanowi zestaw narzędzi nowej generacji do tworzenia muzyki. Współpraca artystów i maszyn w ramach tego projektu ma inspirować słuchaczy.
Oskar Szafraniec i Ricardo Villalobos są bohaterami pierwszej EP-ki z serii „AIRA”, kolejne należeć będą do m.in Rona Trenta, Freda P i Luke’a Viberta. Seria będzie dostępna wyłącznie na vinylach.
Zobaczcie też godzinny live-act Oskara z wykorzystaniem maszyn AIRA.
V/A – AIRA Series  Vol. 1 [Rawax]
Data wydania: 27.04.2015
01. Ricardo Villalobos – Rabbit Over
02. Oskar Szafraniec feat. Infinite Livez – Vitality
Więcej informacji: facebook.com/airaep
fot. Marie Staggat

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →