Retail: Adrenaline EP dla Black Square Recordings

News

Retail to polski DJ i producent muzyki techno, który niegdyś blisko związany był z gatunkiem drum'n'bass. Dziś skupiony na brzmieniach wciąż mrocznych, jednak całkowicie odmiennych od tych, które tworzył pod pseudonimem Dethria.

Polska Adrenaline EP na Black Square Recordings

Adrenaline EP to najnowsze wydawnictwo Retaila dla Black Square Recordings, sublabelu znanej oficyny Eclipse Recordings. To miejsce, w którym wydawali tacy artyści jak m.in. Niereich, KUSP, Lutzenkirchen, Israel Toledo, Sebastian Groth, Diarmaid O Meara, A.Paul czy rodzimi artyści jak Peter Fern.

retail dj producer techno drum'n'bass

EPka o nazwie Adrenaline składa się z trzech numerów utrzymanych w stylistyce bezkompromisowego techno, w tempie oscylującym w okolicach 136, a 138bpm. W Blow Your Mind usłyszymy wstawki wokalne, które nadają niesamowity klimat, a także oldschoolowe pianina zahaczające nieco o stylistykę rave. Brain Out natomiast to typowy numer na parkiet, z charakterystyczną przewodnią linią basową SH101 i przesterowaną stopą z wyraźnymi talerzami TR909. Tytułowy utwór Adrenaline z mocno technicznym intro i charakterystycznymi stabami w breakdownie, idealnie łączy taneczny klimat z mrocznym budowaniem napięcia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Retail – Blow Your Mind

Retail – Brain Out

Retail – Adrenaline

Wspólną klamrą tych produkcji są repetytywne wokale przewijające się przez wszystkie utwory. Adrenaline EP można nabyć od 31 sierpnia na platformie Beatport jako Beatport Exclusive. Powyższe wydanie zostało docenione przez HATE, który umieścił wszystkie trzy numery na kanale HATE LAB. Natomiast serwis Beatport, wyróżnił Brain Out na liście BEST NEW HARD TECHNO: September 2020.

Retail – nowe nazwisko na Polskiej scenie techno

Artysta był dawniej ściśle związany z muzyką drum’n’bass, jednak korzenie sprawiły, że skierował swoją twórczość w kierunku techno. Krystian oprócz produkowania i występowania jako DJ, gra również live acty wyłącznie za pomocą hardware’owych maszyn i syntezatorów. Mimo iż Retail to nowe nazwisko na scenie, zdążył już zaprezentować się w tej formie w klubach takich jak Ciało we Wrocławiu, Szpitalna 1 i Warsztat w Krakowie. W styczniu tego roku był gościem audycji DJ’a Berta 12”/h w Radiowej Czwórce, gdzie zagrał seta z winyli. W maju tego roku na zaproszenie ISNT, nagrał również podcast dla szanowanej serii Behind The Stage.

retail techno dj producer drumnbass dnb live act

Kup Bilet Otwarty na dowolne wydarzenie

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →