Reedycja klasycznych albumów Basement Jaxx

fot. Donald Christie
News Zapowiedzi
Basement Jaxx

Brytyjski duet taneczny Basement Jaxx ponownie wydaje na winylu swoje dwa pierwsze, klasyczne albumy, Remedy z 1999 roku i Rooty z 2001 roku. Sprawdźcie szczegóły!

Basement Jaxx – klasyki ponownie na winylu

Zanim Remedy został wydany w maju 1999 roku, Felix Buxton i Simon Ratcliffe jako Basement Jaxx zdążyli już ugruntować swoją pozycję na undergroundowej scenie tanecznej dzięki radosnej, bezpośredniej mieszance brytyjskiego garażu i big beatu. Na twórczość Basement Jaxx mieli wpływ tacy artyści, jak Tony Humphries, Frankie Knuckles, Masters at Work oraz Prince. Duet powstał w londyńskim Brixton w 1994 roku. Po sukcesach w podziemiach o duecie po raz pierwszy zrobiło się głośno w 1995 roku, gdy wytwórnia Virgin wydała ich single Samba Magic, który od razu stał się przebojem, oraz w 1997 roku kolejny hit – Flylife, który dostał się na listę Top 20.

Basement Jaxx – Flylife

Remedy w 1999 roku był hitem Top 10 w Wielkiej Brytanii i zrodził klubowe przeboje Rendezvous, Red Alert, Bingo Bango i Jump n Shout.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Basement Jaxx – Red Alert

Rooty pojawił się dwa lata później – to na tym albumie znalazł się prawdopodobnie najpopularniejszy kawałek duetu, czyli Where’s Your Head At, a także inne single, jak Romeo, Jus 1 Kiss i Get Me Off.

Basement Jaxx – Where’s Your Head At

To pierwszy raz, kiedy Remedy był dostępny na winylu w Stanach Zjednoczonych. Oba albumy zostały fizycznie wyczerpane co najmniej dekadę wcześniej. Remedy został wytłoczony na podwójnym złotym winylu jako reprodukcja oryginalnego rękawa blokowanego folią. Rooty pojawia się również na podwójnym winylu, z jednym różowym LP i jednym niebieskim LP. Obydwa klasyczne albumy Basement Jaxx będą dostępne od 29 lipca za pośrednictwem XL – już teraz można je zamówić w przedsprzedaży.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →