Red Bull Music Academy Sound Gallery – relacja muzikanova.pl

News

W sobotnie popołudnie w Amsterdamie narodziło się kolejne dziecko Red Bull Music Academy - Sound Gallery.

Kilkunastu entuzjastów muzyki, w tym oczywiście Muzikanova.pl, powitało na świecie internetową stację radiową Red Bull Music Academy Sound Gallery. Dziś, dzielimy się z wami wrażeniami z tego wydarzenia.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bez pompatycznej gali, przecinania wstęg i podniosłych przemówień. Powstanie nowego radia zainaugurowała infosesja, podczas której zebrani mieli wyjątkową okazję zobaczenia jak i gdzie powstają audycje radiowe oraz porozmawiania z artystami i djami. W klubie Sugar Factory, będącym od soboty również siedzibą Red Bull Music Academy Sound Gallery, pojawiła się dobrze wszystkim znana kanapa, na której wygodnie rozsiedli się holenderscy giganci radiowi: I-F oraz Dennis Ruyer. Chociaż obaj panowie są znanymi djami i producentami, praca radiowca zdaje się pochłaniać im najwięcej czasu i energii.

 

 

I-F jest założycielem legendarnego, undergroundowego radia CBS (The Cybernetic Broadcasting System), które w swoim czasie miało ogromne znaczenie dla  rozwoju muzyki elektronicznej w Holandii i przyczyniło się do rozpowszechnienia takich gatunków jak Italo Disco, czy Elektro.

 

Dennis Ruyer, uważany jest za człowieka instytucję, holenderskiego Pete Tonga. Karierę radiowca zaczynał w pirackich rozgłośniach radiowych, dziś prowadzi popularną audycję „Dance Department”, która podczas Winter Music Conference 2008 w Miami, zdobyła nagrodę w kategorii Best podcast of the World. Przez niemal trzy godziny opowiadali oni o swojej pracy w radiu i muzycznych fascynacjach, chętnie odpowiadając również na pytania publiczności.

 

 

Większość uczestników infosesji była poważnie zainteresowana dołączeniem do zespołu The Red Bull Music Academy Sound Gallery. Co więcej, realizacja tego marzenia jest prostsza niż mogłoby się wydawać. Praca nad projektem trwała rok, podczas którego dziesięć teamów zgłębiało tajniki sztuki radiowej, przygotowując się do prowadzenia własnych audycji.

 

Wkrótce dołączy do nich kolejna dziesiątka młodych, często niedoświadczonych, ale zdeterminowanych popularyzatorów muzyki niekomercyjnej. Wszyscy zainteresowani, podczas infosesji mogli składać aplikacje zawierające zarys koncepcji autorskiego programu. Przez najbliższe dni, twórcy radia, będą zapoznawać się z nowymi pomysłami, a wyłowione talenty zostaną zaproszone do wypróbowania swoich sił w praktyce.

 

„Bardzo ważne jest, aby młodzi ludzie mieli miejsce, gdzie mogą dać upust swojej kreatywności. Tutaj mają do tego warunki, mają do dyspozycji dobry sprzęt. Ludzie spotykają się, dzielą wiedzą i doświadczeniem, uczą się od siebie. I jeśli tylko spojrzysz na aplikacje, widzisz italo, dnb, techno, dubstep…wszystkie te dźwięki razem tworzą coś naprawdę wyjątkowego.” – opowiada o projekcie jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

 

 

Jednymi z załogantów The Red Bull Music Sound Gallery jest ekipa „Bar Weinig Radio”. Jorn Liefdeshuis, Luc Mastenbroek, Job Jobse, Bert de Rooij, David Tuk, Niels de Waard na co dzień zajmują się prowadzeniem muzycznego bloga i organizowaniem imprez klubowych, natomiast w każdą niedzielę można będzie usłyszeć ich na falach radia. Disco, house, techno, electronica, dubstep. W radiu uwielbiają to, że daje im muzyczną wolność i możliwość łączenia różnych styli oraz zmusza do nieustannych muzycznych poszukiwań. Oczywiście doskonale się przy tym bawią.

 

Radio będzie miało charakter lokalny. W ten sposób Red Bull Music Academy chce zebrać ludzi, zainspirować ich i dać im możliwość bycia kreatywnym. A wszytko to na poziomie lokalnym, co uważam jest bardzo ważne.” –  tłumaczą organizatorzy.

 

Codziennie wieczorem, przez sześć godzin radio będzie nadawać na żywo, pozostały czas antenowy wypełnią sety djskie, audycje Red Bull Music Academy Radio oraz transmisje z klubu Sugar Factory. Radio ma w planach również organizowanie imprez podczas, których w radiowej galerii będą mogli bawić się „zwykli śmiertelnicy”. Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje The Red Bull Music Academy, a studio udostępnia DjBroadcast.fm.

 

Red Bull Music Academy Sound Gallery odwiedziła Magda Nowicka ’Chomsk’.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →