Akademia Red Bulla rozpoczęta

Relacja

7 lutego ruszyła londyńska edycja Red Bull Music Academy. Miksery i gramofony są już podłączone, obrazy powieszone, a sprzęt muzyczny czeka na wydobycie z niego pierwszych dźwięków.

Wybrani przedstawiciele reprezentujący wszystkie strony świata wprowadzą do studia nagraniowego zarówno swój talent jak i aspekt regionalny. Polskę podczas Red Bull Music Academy reprezentować będzie Filip Kaniecki z Zielonej Góry, w kręgach muzycznych znany jako Monosylabikk.

W warsztatach biorą udział m.in. tacy artyści, jak duet dekonstrukcjonistów Matmos, hipnotyzujący post-minimalistyczny kompozytor Steve Reich czy też pochodząca z wielkiej Brytanii funkowa mistrzyni wagi ciężkiej Roska, którzy podzielą się swoją rozległą wiedzą na temat technik nagraniowych i pracy w studiu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Wybitne talenty odwiedzające Akademię będą prezentować swoje umiejętności nie tylko w studiach nagraniowych czy na salach wykładowych. Wiele występów zaplanowano na legendarnych parkietach Londynu, gdzie wykładowcy i uczestnicy projektu przetestują muzyką stworzoną w studiach podczas trwania Akademii. W słynnym Roundhouse odbędzie się Soundclash 3D prezentujący dźwięki DJ-ów z Plaid, The Bug oraz Clark, które wysłane zostaną w kosmos przy użyciu wyjątkowego systemu surround sound oraz niezwykłych wizualizacji autorstwa Martyn Ware z Human League i Heaven 17.

W międzyczasie w ICA (Instytut Sztuki Współczesnej) mroczne dźwięki Drums of Death zmierzą się z elementami gospel i new wave zawartymi w muzyce Jamesa Pantsa oraz rymami i grime’owym brzmieniem MC GoldieLocks.

 

 

Kalendarz eventowy dostępny jest na http://www.redbullmusicacademy.com/london/calendar

Nagrania z występów będzie można usłyszeć w Red Bull Music Academy Radio, natomiast cała magia Akademii transmitowana będzie na żywo wraz z ekskluzywnymi wywiadami oraz nie emitowanymi wcześniej nagraniami każdego wieczoru, między 22 a północą (czasu GMT) na rbmaradio.com oraz w NME Radio. Red Bull Music Academy Radio jest też dostępne w iPhonie – odpowiednią aplikację należy pobrać ze strony http://itunes.com/apps/rbmaradio

 

więcej:

http://www.redbullmusicacademy.com/london/

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →