Muzyczne inspiracje podbiły stolicę

Relacja

W miniony weekend (16-18 marca) Warszawą zawładnęła muzyka! Na terenie budynku Uniwersusu odbyła się pierwsza polska edycja Red Bull Music Academy Bass Camp – kilkudniowych warsztatów dla młodych polskich muzyków.

Uczestnicy szkolili się pod okiem i uchem specjalistów z branży muzycznej, a wieczorami dawali próbki swoich możliwości w warszawskich klubach. Obóz zakończyło niedzielne spotkanie w Cafe Kulturalna, którego gościem był Tomasz Stańko.

Jedyny w swoim rodzaju zestaw postaci, który pojawił się w modernistycznym gmachu na rogu Belwederskiej i Gagarina w Warszawie zapewnił potężną dawkę wzajemnej inspiracji. Szesnastka wybranych didżejów, producentów, instrumentalistów i wokalistów z całej Polski trenowała swoje umiejętności w aż pięciu studiach nagraniowych, przygotowanych specjalnie pod kątem Red Bull Music Academy Bass Camp.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na „obozowych” zajęciach młodzi artyści uczyli się kreować własne brzmienia na najnowocześniejszym obecnie sprzęcie. Wskazówek udzielał Kuba Sojka, wschodząca gwiazda muzyki techno i jednocześnie klasycznie wykształcony muzyk jazzowy. O sztuce miksowania opowiadał Envee, współzałożyciel legendarnego kolektywu didżejskiego Niewinni Czarodzieje. Uczestnicy mogli też liczyć na wsparcie warszawskiego DJa i producenta – Kwazara oraz Oliviera Johnsona – austriackiego producenta, ukrywającego się pod pseudonimem Dorian Concept.

Po każdym z wyczerpujących dni w studiach nagraniowych, uczestnicy obozu przenosili się do warszawskich klubów, by zagrać obok największych muzycznych gwiazd. Piątkowy wieczór i noc spędzili w klubie 1500m2, gdzie dali z siebie wszystko supportując gwiazdę wieczoru – Moodymanna. Podczas sobotniej nocy za muzycznymi sterami stanęli goście Red Bull Music Academy Bass Camp – Ikonika i Dorian Concept, którego występ wzbudził największy aplauz publiczności. Niemniej wcześniejsze jak i późniejsze występy uczestników „obozu” udowodniły reprezentowany przez nich wysoki poziom i to, że już niedługo zawładną parkietami całego świata!

Red Bull Music Academy Bass Camp w Warszawie zwieńczyły niedzielne wydarzenia w Pałacu Kultury. Popołudniowa infosesja Red Bull Music Academy w Cafe Kulturalna zebrała komplet słuchaczy. Absolwenci Akademii –Maceo Wyro, Good Paul i Kwazar – przekonywali, dlaczego warto złożyć swoją aplikację i jakie atrakcje czekają na uczestników, którzy pozytywnie przejdą okres aplikacji. Później przyszedł czas na bardzo inspirujące spotkanie z legendarnym polskim jazzmanem.

Tomasz Stańko barwnie i energicznie opowiadał o swoich poglądach na odbieranie sztuki i rozwój osobowości człowieka. Utytułowany trębacz podkreślał, że kluczem do życia w nowoczesnym świecie jest tolerancja. Stańko zaskoczył publiczność komplementami pod adresem gwiazd popu. Jak sam mówił, docenia każdy gatunek muzyki i stara się wyszukiwać interesujące niuanse również w klipach Lady Gagi. Ciepło wypowiadał się także o artystach tworzących muzykę elektroniczną.

Niedługo później parkiet przytulnego lokalu w Pałacu Kultury przejęli młodzi artyści biorący udział w pierwszej polskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp. Po kilkudniowej, intensywnej pracy w studiach i za konsoletami warszawskich klubów, wielu z nich słaniało się już na nogach. Pasja do muzyki zwyciężyła jednak zmęczenie. „Jestem wypompowany, ale było warto!” – mówił Łukasz „Kixnare” Maszczyński.

źródło: mat. organizatoraPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →