Recondite przedstawia „Cure”. Lekarstwo zapowiedzią nowego albumu

News
Recondite - Fot. Shai Levy Photography

Recondite ogłosił premierę nowego wydawnictwa zatytułowanego Dwell. Producent powraca tym samym do wytwórni Ghostly International. 

Lorenz Brummer w ostatnich latach zasłużył na miano jednego z najpłodniejszych i najbardziej nieoczywistych producentów techno. Niemiec, którego albumy znajdują się w katalogach takich wytwórni jak Dystopian czy Innervisions, regularnie częstuje słuchaczy nowościami i występuje na największych festiwalach rozsianych po całym świecie. Dwell, które usłyszymy w całości już 20 stycznia, to jego szóste długogrające wydawnictwo. 

Recondite. Od hip-hopu do techno

DJ stosunkowo szybko rozpoczął swoją przygodę z muzyką. Już w wieku dwunastu lat otrzymał od swojego ojca profesjonalny sprzęt grający, dzięki któremu uświadomił sobie, jak ważna jest jakość i przestrzenność dźwięku. Niedługo potem zaczął świadomie odkrywać nowych wykonawców. Najpierw słuchał bez końca hip-hopu. Z początku Wu-Tang Clanu czy Nasa, a w 2005 roku natknął się na album Today Superpitchera. Zagłębienie się w styl swojego rodaka sprawiło, że bez reszty poświęcił się elektronice. 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kilka lat później zamieszkał w Berlinie. W stolicy Niemiec Recondite zaczął grać pierwsze DJ sety i nagrywać własne utwory. Do tego celu założył nawet swoją wytwórnię, Plangent Records. Odtąd zaczęło robić się o nim coraz głośniej. Za jego charakterystyczne beaty chwalił go Richie Hawtin, a pod strzechy przyjęły go wytwórnie Ghostly International i Innervisions. W 2014 roku otrzymał zaś wyróżnienie jako autor najlepszego live actu od redakcji Resident Advisor

Recondite. Elektronika pełna emocji 

Niemiec jest jedną z tych postaci, które konsekwentnie wymykają się anachronicznemu szufladkowaniu. W obszarze jego zainteresowań leży techno, ale Brummer nie zamyka się na klasyczne granie 4×4. W twórczości Recondite istotną rolę odgrywa też klimatyczny ambient, uładzony deep house czy pieczołowicie rejestrowane nagrania terenowe. Sadowiąc się na przecięciu tanecznego stylu i melancholijnej elektroniki, producent kreuje wielobarwne dźwiękowe krajobrazy, które przywodzą na myśl dokonania Christiana Loefflera albo Tale of Us. Wspomniany już Resident Advisor określa jego muzykę jako „medytacyjną”, a magazyn De:Bug nazywa ją „współczesną wersją opery Ryszarda Wagnera Zmierzch bogów.

Recondite. Nowy album już wkrótce 

Brummer zapowiedział na 20 stycznia premierę swojego szóstego długogrającego albumu. Dwell, symboliczny powrót po sześciu latach do wytwórni Ghostly International, składa się z dziesięciu premierowych utworów i jednego bonusowego. Jak przeczytamy na stronie labelu, Recondite nie zamierza ślepo ulegać obowiązującymi trendom i wciąż kroczy własną ścieżką. – W czasach, gdy muzykę owładnęło wszechobecne wprowadzanie nowych pomysłów, on konsekwentnie żyje z własną, ugruntowaną tożsamością – mówi notka prasowa. Sam artysta potwierdza te słowa, tłumacząc tytuł albumu:

To tak, jakbyś był na wycieczce, zatrzymał się i patrzył na scenerię. Możesz wiedzieć, którą ścieżką podążyć, ale zatrzymujesz się i mieszkasz tu i teraz.

Recondite – Cure. Posłuchaj nowego utworu

Zapowiedzią wydawnictwa jest emotywny, a zarazem bardzo rytmiczny utwór Cure, którego posłuchajcie poniżej. Czekamy do początku roku na resztę nowości i mamy nadzieję, że już wkrótce usłyszymy je na żywo w Polsce. Czujemy, że jest na to duża szansa. Recondite regularnie odwiedza nasz kraj, jak choćby niecały miesiąc temu w ramach organizowanego przez poznańską Tamę cyklu Wir

Muzyka klubowa

Biletomat.pl
PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →