Rave The Planet: sobotnia parada i niedzielne sprzątanie

fot. Alma Grossen
News
rave the planet

Parada Rave The Planet opanuje ulice Berlina już w najbliższą sobotę. Ta impreza to nie tylko tańczenie do muzyki techno, ale i polityczne przemówienia z konkretnymi postulatami, imprezy afterowe i… sprzątanie śmieci po wydarzeniu.

#together again, czyli nowy początek

„To nie jest odrodzenie, to nowy początek” – przypomina, mówiąc o paradzie Dr. Motte. Rave The Planet jest oczywiście odwzorowaniem konceptu Love Parade, ale w nowy sposób – wracając do korzeni, akcentując aspekt polityczny, rezygnując z głównej sceny i eliminując czynniki komercyjne – impreza ma być robiona „od serca, od raverów, dla raverów”.

Rave The Planet: sobotnia parada i niedzielne sprzątanie

Techno JEST polityczne

Wydarzenie będzie również „polityczną demonstracją”, która ma pokazać poparcie dla kultury elektronicznej muzyki tanecznej i wpisanie muzyki techno jako niematerialnego dziedzictwa kultury przez UNESCO. Postulowane jest też powołanie Światowego Dnia Muzyki Elektronicznej. Oprócz tego mówić się będzie o płacy minimalnej w sektorze rozrywkowym.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Parada i afterparties

Parada odbędzie się w godzinach 14:00-22.00 i będzie przerywana przemówieniami co godzinę. Na polskiej platformie przemówienie startuje w prime-time – o 20:00.

Po imprezie możecie udać się na liczne aftery rozsiane po berlińskich klubach, m.in. do Kesselhaus, Oft Hafen i Anomalie Art Club, gdzie zagra Dr Motte.

Baw się i sprzątaj, czyli działania pro-eko

A co śmieciami, jakie pozostaną po przemarszu? Branża eventowa ma na całym świecie gigantyczny problem, a mianowicie ogromne ilości odpadów. Ogólna masa odpadów w Niemczech wyniosła w 2019 roku niewiarygodne 416,5 mln ton brutto. Odpady z imprez w samym Berlinie (wliczając pchle targi i cotygodniowe jarmarki) stanowią około 1600 ton rocznie. To są liczby, które trzeba znać, z którymi świadomie mierzymy się z góry i które wymagają od nas wszystkich stałego działania lub przemyślenia.

Dlatego razem z Wami chcemy nie tylko sprawić, by Parada Rave the Planet była jak najbardziej zrównoważona, ale także apelujemy o większą rozwagę. Prosimy w miarę możliwości unikać śmieci i korzystać z koszy na śmieci lub pojemników udostępnionych na paradzie, unikać plastiku jednorazowego użytku i nie przynosić ze sobą zbędnych rzeczy z tworzyw sztucznych. Zaopatrz się w kieszonkową popielniczkę na niedopałki papierosów, a foliowe armatki do konfetti zostaw w domu

– piszą organizatorzy.

Oficjalny Clean-Up Day startuje w niedzielę o 11:00 pod Bramą Brandenburską.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →