Teraz każdy może zostać DJ superstar! Zobacz jak!

News

Musisz dobrze kłamać, spędzać całe dnie na Facebooku i Instagramie, znaleźć ghost producenta i wydać trochę kasy na agencję PR - podobno tyle wystarczy, by zostać didżejską gwiazdą w 2018 roku.

W obecnych czasach didżejem może zostać każdy, to wiemy nie od dziś. Nie sztuką jest jednak być didżejem w lokalnym klubie i grać za 2 piwka na barze. Radio Slave, dj, producent i szef wytwórni Rekids, postanowił zdradzić w jaki sposób zrobić zawrotną światową karierę w zaledwie rok! Artysta napisał na Facebooku obszerny i zabawny poradnik, który w skrócie brzmi mniej więcej tak:

Po pierwsze upewnij się, że jesteś naprawdę dobrym kłamcą, bo bez tego ani rusz. Zamieszkaj w Berlinie, zaprzyjaźnij się ze znanym didżejem, promotorem lub właścicelem sklepu z płytami. Dowiedz się co obecnie się sprzedaje i znajdź undergroundowego producenta, który za kasę nagra EP-kę, pod którą ty się podpiszesz. Wydaj to na znanym labelu na winylu, dzięki wcześniej zawartym znajomościom.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po drugie w 100% skup się na Facebooku i Instagramie. Szkoda czasu na szukanie muzyki i naukę DJ-ingu, wystarczy, że zrobisz sobie fajne selfie z jakimś modularnym sprzętem w tle (może być w sklepie muzycznym). Pochwal się nim w social mediach. Przejrzyj największe serwisy o muzyce elektronicznej, sprawdź jacy artyści zrobili karierę w ostatnich latach i wzoruj się na nich. Jeszcze stylówa – tutaj z pomocą przyjdą blogi o modzie i streetwearze.

Po trzecie przekonaj wiarygodną wytwórnię do wydania twojej muzyki (musisz dużo nakłamać). Teraz wydaj trochę kasy na agencję PR lub agenta. Na początek coś małego, jak już cię trochę wypromują, przejdź do większej agencji z jakimiś komercyjnymi artystami.

Kiedy już wyjdzie twoja EP-ka, magazyny muzyczne zaczną się tobą interesować, bo jesteś świeży i masz modny wizerunek. Kiedy przyjdzie czas na pierwszy występ, sprawdź jakie numery grają topowi didżeje. Możesz też poszukać muzyki na YouTube albo Discogs, ale lepiej wykorzystać ten czas na Facebooka i Instagrama. Kiedy już będziesz miał numery do grania, niech ktoś ci objaśni jak działa rekordbox i kup dwa pendrive’y. Podczas występu koniecznie używaj funkcji sync.

Magazyny o tobie piszą, dostajesz kolejne bookingi, statystyki w social mediach rosną. Zmieniasz agencję PR na większą. Podczas swoich występów nagrywasz filmiki z konfetti, by wszyscy myśleli, że jesteś spoko. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zarobisz kasę i przejdziesz na wyższy poziom. Tym sposobem w ciągu jednego roku możesz zrobić karierę od zera i trafić do najlepszych klubów i festiwali na całym świecie.

Wiecie co jest najgorsze? Że to naprawdę tak działa…

 

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →