Rewolucja w dystrybucji muzyki dla DJ-ów?

Technologia

Pulselocker to nowa platforma będąca alternatywą do sklepów z plikami MP3. DJ w ramach stałego abonamentu może legalnie odtwarzać pliki, które niekoniecznie chce zatrzymać na zawsze na dysku.

Streaming muzyki oferowany przez serwisy takie jak Spotify czy nowy Xbox Music Microsoftu to całkiem rozsądna alternatywa do zakupu muzyki, szczególnie w przypadku sezonowych numerów, do których raczej nie wrócimy w przyszłości. Opcja ta doskonale sprawdza się w przypadku „zwykłych słuchaczy”. Ben Harris z Dirty Vegas, twórca nowej platformy Pulselocker, wpadł na pomysł jak umożliwić DJ-om skorzystanie z podobnego rozwiązania.
Pulselocker jest dopiero w trakcie testów, jednak proponowany przez twórcę sposób pozyskiwania nowej muzyki jest dość interesujący. DJ płaci co miesiąc stałą sumę, za którą otrzymuje dostęp do określonej liczby kawałków. Nie może jednak ich zatrzymać na dysku na stałe (chyba, że kupi dany utwór), może za to odtwarzać je w jakości 320 kbps w Traktor Pro czy Serato, jednak tylko wtedy, gdy w tle uruchomiona jest aplikacja Pulselocker.
Jak to mozliwe? Pulselocker tworzy wirtualny dysk z plikami. Co najważniejsze, działa również w trybie offline, wieć połącznie z Internetem w klubie nie jest wymagane.
Obecnie tylko wybrani mogą testować Pulselockera, a liczba dostępnych utworów jest niewielka. Producent jednak zapewnia, że ich liczba wkrótce sięgnie 6 milionów!
Jak myślicie, taki sposób dystrybuowania muzyki przyjmie się w środowisku? I jak spojrzy na to ZAiKS? 🙂
Wiecej info: pulselocker.com

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →