Psylocybina zainauguruje jako wytwórnia EP-ką pełną psychodelicznego doświadczenia. Jak brzmi „Medicina” autorstwa Ariet?

Fot. Bartosz Stasiak
News
Ariet-Michał Gutkowski-Psylocybina-Medicina EP

Wiele emocji, pracy i poświęcenia, aby na końcu móc powiedzieć "zapraszam do odsłuchu". Psylocybina jest z nami od dziewięciu miesięcy, lecz dopiero teraz można o niej powiedzieć, że osiągnęła status projektu przez wielkie "P". Wszystko za sprawą debiutu wydawniczego Ariet. Jak brzmi Medicina EP oraz co stało za jego powstaniem? Rzućmy okiem.

Ariet. Coś więcej

Zaczęło się niewinnie, bo od kilku postów wprowadzających. Trochę muzyki, jakieś treści edukacyjne i zapowiedź premierowej imprezy cyklu z udziałem Concept of Thrilla. Od pierwszych aktywności Psylocybiny w sieci widać było pomysł na projekt. Sama zresztą nazwa — Psylocybina — drugi po LSD, najbardziej popularny i najczęściej używany psychodelik — nie była dziełem przypadku.

Autorzy w przemyślany sposób dobrali termin do zamiarów względem inicjatywy tak, aby z jej pomocą móc dodatkowo zwiększać świadomość i ułatwiać komunikację na temat terapeutycznych korzyści płynących z psylocybiny. O wielowymiarowości idei świadczy także fakt promowania przez nią zdrowia psychicznego w ujęciu undergroundowej muzyki tanecznej, co akurat w odniesieniu do polskiej sceny muzycznej, jest bardzo ważne i potrzebne.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przeczytaj również: Ariet: „Uważam, że potrzebujemy dzisiaj na scenie edukacji i dialogu na tematy związane z używkami, uzależnieniami oraz zdrowiem psychicznym”

Fot. Ariet / Facebook

Ariet. Sens tworzenia

Minęło trochę czasu, a założony przez Marcina Wiraszkę (W_iro) i Michała Gutkowskiego (Ariet) twór, odszedł od początkowego zamiaru promowania (cudzych) psychodelicznych i głębokich odcieni muzyki techno, samemu skupiając się na jej dostarczaniu. Konceptem stojącym za wydanie pierwszego wydawnictwa Psylocybiny jako wytwórni miała być próba stworzenia soundtracku do doświadczenia psychodelicznego w kontekście muzyki klubowej. Powstałe w ten sposób pełne plemiennej rytmiki Medicina EP autorstwa Gutkowskiego ziściło jego wieloletnią wędrówkę w poszukiwaniu własnego „ja”.

Jestem super szczęśliwy, że mogę podzielić się z Wami preview naszego pierwszego wydawnictwa na Psylocybinie. Jest to moja EP-ka jako Ariet pt. Medicina. Materiał na to wydawnictwo jest inspirowany moimi doświadczeniami ze świętymi roślinami, pracą wewnętrzną, a także dźwiękiem jako narzędziem do poprawy dobrostanu (tutaj w formie gościnnego udziału Cecylii). Usłyszycie na niej 4 oryginalne tracki oraz dwa remixy od Klary i Polygonii. Przeżyłem z tą EP-ką wiele emocji, przez radość i ekscytację, poprzez zwątpienie, czy w ogóle jest sens to robić.

– Ariet

Ariet – Tribal Tool [Psylocybina]

Starzy słuchacze twórczości Michała mogą być nieco zdziwieni jego obecnym wcieleniem. Rezydent Schronu po krótkiej przerwie, w trakcie której skupił się na potrzebnej terapii zdrowotnej, wrócił nie tylko z nowym aliasem, ale i wiedzą z zakresu edukacji na temat używek, uzależnień i zdrowia psychicznego. Tak też zrodziła się Psylocybina — wszystko, co plemienne i hipnotyczne. Ariet w trakcie Medicina podróżuje przez odległe krainy, przenosząc na płaszczyznę tanecznej elektroniki uzdrawiające i transformacyjne wibracje.

Ariet. Głęboka podróż

Od początku Medicina mamy do czynienia z plemienną rytmiką, szamańskimi ceremoniami i tempem wydobywanym z serca Chakapa — instrumentu w formie pukla liści używanego do oczyszczania i leczenia w trakcie ceremonii ze świętymi roślinami. Im dalej w las tym głębia i mistyczny klimat nabierają charakteru. Powtarzalna sekwencja połączona z atonalnymi padami tworzy atmosferę pełną napięcia. Przypomina ona nieco sytuację, kiedy psychodeliczna substancja zabiera tripującą osobą w nie do końca przyjemne odłamy świadomości. Akcja bez chwilowej kontroli po chwili wraca do normalności. Znów jest bezpiecznie.

Ariet – Shaman’s Heart (Polygonia Remix)

Po upływie paru sekund plemienny taniec serwuje nam Tribal Tool ze swoim mocnym rytmem i efektami dzikiej elektroniki. Zaraz potem słyszymy Shaman’s Heart z udziałem Cecyli i jej nastrojony do 432hz flet i eteryczny bit przywołujący przyjemną i otwierającą stronę doświadczenia psychodelicznego. Ostatnim utworem na EP-ce jest delikatny remiks Shaman’s Heart w wykonaniu Polygonii. W tym przypadku oryginał zamienia się w pieśń Integracji – kolejny ważny element doświadczenia psychodelicznego. To aranżacja pełna miłości i współczucia do każdej istoty, idealnie wieńcząca najwspanialszą podróż pełną wrażeń i ekscytacji.

Cały zysk ze sprzedaży Medicina wesprze działalność party-workingową Psylocybiny mającą na celu edukowanie z zakresu substancji zmieniających świadomość oraz redukcje szkód spowodowanych ich nadużyciami. Datę premiery EP wyznaczono na trzeci dzień czerwca.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →