Psi-Acoustic – Synthetic Emotions EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/02/25
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Pod aliasem Psi-Acoustic kryje się doskonale nam znany Kuba Sojka, mający na koncie wydawnictwa choćby dla Matrix Records. „Synthetic Emotions EP” ukazało się w katalogu Deep Movements a support zapowiedziały takie sławy jak Laurent Garnier, Fabrice Lig czy też Dosem.

O umiejętnościach producenckich Kuby mieliśmy okazję przekonać się wielokrotnie (przy okazji polecamy promo live act „Up To The Sky” dostępny w dziale Muzyka/Sety), zatem i w przypadku „Synthetic Emotions” nie ma rozczarowań. Otrzymujemy aż 7 nastrojowo brzmiących utworów, w tym 3 remiksy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na początek „Melancholy” – jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z wolnym, melancholijnym (ale nie nudnym!) utworem. Przestrzenność i ciepłe brzmienia syntezatorów odgrywają tu kluczową rolę.

„Synthetic Emotions” to natomiast techno skomponowane wg zasad starej szkoły z dominującymi, zimnymi synth-ami. Obok wersji oryginalnej znalazły się 2 remiksy autorstwa Manuela-M, z których zdecydowanie ciekawiej wypada wersja pierwsza, zmierzająca w stronę progressive z dużym naciskiem na partie melodyczne.

Dawkę kojących uszy, subtelnych i chill-out’owych dźwięków dostarcza nam „Simply Mind”. O ile oryginał tego nagrania nie wzbudza okrzyków zachwytu, o tyle nie sposób ich powstrzymać słuchając remiksu Yasuo Sato! Świetnie skrojone nu-disco z piękną melodią i unoszącymi smyczkami – sama rozkosz!

Na zakończenie – „Anxiety” i powrót do przestrzennego deep techno przyprawionego odrobiną ambientu oraz tytułowej niepokojącej atmosfery.

Sam Kuba mówi o Psi-Acoustic jako projekcie odnoszącym się do muzyki bardziej eksperymentalnej. W przypadku „Synthetic Emotions EP” eksperyment ten zakończył się pełnym sukcesem! Polecamy!

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Melancholy
02. Synthetic Emotions
03. Synthetic Emotions (Manuel-M Remix)
04. Synthetic Emotions (Manuel-M Remix V2)
05. Simply Mind
06. Simply Mind (Yasuo Sato Remix)
07. Anxiety


Psi-Acoustic (aka Kuba Sojka) – Synthetic Emotions [DM002] by Deep Movements

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →