Przypomina MicroFreaka, ale jest lepszy. Oto nowy syntezator Arturii

fot. Arturia MiniFreak / BoBeats
Elektronika News Technologia
minifreak

MiniFreak to polifoniczna klawiatura hybrydowa, która łączy dwa cyfrowe silniki dźwiękowe z filtrami analogowymi, modulacją, instynktownym sekwencjonowaniem i bogatymi efektami stereo. Chwilę po premierze instrument zbiera bardzo pochlebne recenzje wśród producentów.

MiniFreak – swoboda i wygoda tworzenia

Arturia MiniFreak to sześciogłosowy syntezator ze wbudowanym procesorem oraz zaawansowaną modulacją. Syntezator opracowany został na podstawie projektu modularnego rozwiązania Plaits firmy Mutable Instruments. Na pierwszy rzut oka nowy syntezator przypomina MicroFreaka, jednak między oboma modelami jest spora różnica. MiniFreak posiada klasyczną klawiaturę 37 klawiszy z aftertouch, a jego cyfrowe silniki dźwiękowe oferują ponad 20 trybów i mogą być używane pojedynczo, jednocześnie lub przetwarzać wzajemnie swoje wyjścia w celu uzyskania unikalnego brzmienia. Jego 6 cyfrowych głosów trafia na polifoniczne filtry, równoważąc cyfrową ostrość, analogowym ciepłem i nasyceniem.

MiniFreak | Algorithmic Synthesizer | ARTURIA

Zobacz także: Arturia wypuściła kolejną część Collection

Rozszerzona matryca modulacji MiniFreak daje użytkownikom jeszcze większą kontrolę nad kształtowaniem, przekształcaniem i ewolucją dźwięku, dzięki funkcjom, takim jak polifoniczne obwiednie ADSR, konfigurowalne wielosegmentowe LFO, modulacja FM i pierścieniowa oraz randomizacja parametrami Spice & Dice. Dzięki wyjściom stereofonicznym i trzem cyfrowym gniazdom FX z 10 typami efektów do wyboru użytkownicy będą mieli wszystko, czego potrzebują, aby wycisnąć z brzmienia jak najwięcej, jednocześnie utrzymując je w gotowości do miksowania – od stereo chorusa po chirurgiczny 3-pasmowy korektor i ostre zniekształcenia. Warto dodać, że MiniFreak jest dostarczany z dedykowanym wirtualnym odpowiednikiem w charakterze wtyczki audio, pozwalając użytkownikom całkowicie zintegrować jego unikalny hybrydowy charakter i presety z produkcjami w DAW i na odwrót.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Arturia MiniFreak sounds massive! — First Look & lots of Sound Demos

Nowy syntezator Arturia MiniFreak jest aktualnie dostępny w sklepie SKYLARK w cenie 2879 zł.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →