Przegląd chorwackich festiwali 2016

News

Słońce, wino i muzyka - zobacz najciekawsze wydarzenia nadchodzącego sezonu letniego w Chorwacji!

Chorwacja, położona nad Morzem Adriatyckim, a zarazem blisko Europy Środkowej, jest krajem o bogatym dziedzictwie kulturowym. Obecnie jej spuścizna historyczna doskonale łączy się z młodzieńczym duchem i energią, co stanowi magnes dla osób szukających różnorodności. Chorwacja należy również do najpopularniejszych kierunków turystycznych wśród wielbicieli festiwali muzycznych czy kulturalnych. Zobacz co będzie się działo tego lata!

MUZYKA


Deboto, Szybenik, 2-5 czerwca
Festiwal Deboto to wydarzenie o wyjątkowej atmosferze podczas którego sztuka, kuchnia i wino spotykają się z jazzem i muzyką elektroniczną. Odbywa się on w Szybeniku – mieście słynącym ze średniowiecznych zabytków, widoków połyskującego w słońcu morza, wyjątkowej kuchni i pięknych, dziewiczych wysepek w sąsiedztwie. Festiwal Deboto sprawia, że zjawiają się tu najlepsi lokalni i międzynarodowi DJ-e. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie między innymi zespół Brandt Brauer Frick.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Festiwal INmusic, Zagrzeb, 20-22 czerwca
Jednym z najbardziej popularnych wydarzeń w sezonie wakacyjnym jest festiwal INmusic w Zagrzebiu. W przepięknej lokalizacji, na zielonych wyspach pośrodku Jeziora Jarun, spotykają się światowej sławy gwiazdy i fani muzyki z całej Europy. W tym roku, o wyjątkową atmosferę i pozytywne wibracje zadbają m.in. Florence + The Machine, PJ Harvey, Skunk Anansie i Jake Bugg.

INmusic festival 2015, Samir Ceric Kovacevic
Festiwal Hideout, Novalja (Wyspa Pag), 26-30 czerwca
Hideout to festiwal muzyki elektronicznej podczas którego w ciągu zaledwie pięciu dni, na sześciu scenach festiwalowych zlokalizowanych na plaży Zrće pojawi się ponad setka DJ-ów. Jakby tego było mało, koncertom będą towarzyszyły niezliczone imprezy na łodziach i w basenach. Podczas tegorocznej edycji wystąpią m.in. Jamie XX, Skrepta, Midland, The Martinez Brothers czy J.E.S.u.S,. Ceny biletów zaczynają się od 174 EUR, co obejmuje wszystkie wydarzenia organizowane w ramach festiwalu.

Dimensions Festival, Pula, 24 – 29 sierpnia
Festiwal Dimensions odbywa się w labiryncie komnat i korytarzy XIX – wiecznego fortu na półwyspie Istria, a także na plażach i imprezowych statkach znajdujących się w pobliżu. Festiwal łączy w sobie wiele gatunków muzycznych takich jak: house, techno, jazz, funk, soul oraz drum & bass. W tym roku w line-upie zobaczymy m.in. Massive Attack, Andy Stotta, Rodhada, Daniela Averego czy reprezentację Hessle Audio.

Outlook, Pula, 31 sierpień – 5 wrzesień
Outlook Festival to jeden z największych festiwali na świecie skupiający się głównie na muzyce dubstep, bassline, drum’n’bass oraz grime. Wydarzenie to odbywa się w niecodziennej lokalizacji w powstałym w XVII wieku Forcie Punta Christo w chorwackiej Puli. Podczas kilku dni trwania festiwalu swoje sety zaprezentują się m.in. Damian Marley, Benga, Noisia, Goldie czy Mala.


KULTURA


Festiwal uliczny Cest is d’Best, Zagrzeb, 26 maja – 3 czerwca
Cest is d’Best to festiwal uliczny w Zagrzebiu, który odbywa się w dniach 1-30 czerwca i zapewnia niezapomniane wrażenia kulturalne i rozrywkowe. Festiwal został zorganizowany po raz pierwszy w 1997 r. i z biegiem lat nabrał międzynarodowego prestiżu. Na ulicach i placach Zagrzebia pojawi się siedem scen i artyści sztuk wizualnych, muzyki, sportu, jak również teatr uliczny. Festiwal Cest is d’Best podkreśla to, co w Chorwacji najlepsze: młodość, energię i tradycyję.

JEDZENIE I WINO


Vinistra, Istria, 13-15 maja
Chorwacja rozwija produkcję z regionalnych win. Wystawa wina i sprzętu winiarskiego Vinistra to najlepsza okazja, aby ich skosztować. Wydarzenie to odbywa się w Istrii i każdego roku przyciąga kilka tysięcy miłośników tego trunku. W ramach Vinistry organizowana jest również degustacja (Vinistra Gourmet), podczas której odwiedzający mogą spróbować win wystawców oraz przeróżnych przysmaków przygotowanych przez kucharzy z Chorwacji i z całego świata.

ZOBACZ TEŻ: Chorwacki festiwal promuje się w Poznaniu

źródło: materiały prasowe

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →