Przegląd Techniczny – nowy klubowy talk show!

2 504
News Film

Stołeczny klub 999 istnieje od niedawna, a już zaskakuje swoimi coraz to ciekawszymi inicjatywami (jak np. słynne klubowanie 48 h) czy nowymi bookingami na jesień (Dasha Rush, Violent, Redshape, SHDW & Obscure Shape).

Najnowszym dzieckiem ekipy Dziewiątek jest specjalny klubowy talk-show Przegląd Techniczny, który ma poruszać najciekawsze problemy i tematy związane z muzyczną sceną – nie tylko Polski. Za projektem stoją m.in. Ola Bladosz z 999 oraz odpowiedzialny za warstwę merytoryczną i prowadzący program Łukasz Napora ( związany kiedyś z Audioriver i polskimi mediami muzycznymi).

Przegląd Techniczny – nowy program poświęcony muzyce klubowej

Pierwszy odcinek pt. Techno dla idei ukazał się 30 października i dotyczy ostatnich wydarzeń na polskiej scenie klubowej związanych z wyrazami muzycznej solidarności dla społeczności LGBT po przemocowych wydarzeniach w Białymstoku podczas Parady Równości.

O efektach tych solidarnościowych gestów, odwołaniu festiwalu organizowanego przez Revive i rysie historycznym kultury klubowej na społeczności gej/les dyskutowali przedstawiciele branży: Norbert Borzym ( Czwórka Polskie Radio, Holiday 80), Rafał Grobel ( label MOST), Gosia Płysa (Unsound) i Ola Bladosz (999).

Tak o tym odcinku i nadchodzących tematach kolejnych wydań opowiada moderator Przeglądu Technicznego Łukasz Napora:

Wspólnie chcemy stworzyć przestrzeń do dłuższych, ciekawych rozmów na tematy związane z szeroko pojętą muzyką i sceną elektroniczną. W dobie popularności coraz krótszych form video wydaje nam się to nie lada wyzwaniem, ale mamy też nadzieję, że wielu osobom brakuje głębszego, mniej powierzchownego kontaktu z muzyką. Osobiście zawsze też bardzo zależało mi na tym, żeby poszerzać wiedzę na temat elektroniki i biznesu z nią związanego oraz pomagać budować zdrową scenę, pełną świadomej publiczności, bo tylko taka nie będzie odpływać do innych gatunków, gdy zmieni się moda. Tylko przy takiej publice będą też mogli wzrastać ciekawi, oryginalni artyści – idący pod prąd i niekoniecznie schlebiający popularnym gustom. W takich warunkach muzyka może iść do przodu i do tego zawsze chętnie przyłożę rękę.
W kolejnych odcinkach będziemy rozmawiać o scenie festiwalowej, o zarobkach w techno oraz o eksporcie polskiej elektroniki zagranicę.

Zobaczcie pierwszy odcinek:

Przegląd Techniczny, odc. 1: techno dla idei