Przed Wami Munoludy 20XX. Poznajcie szczegóły wyjątkowej edycji plebiscytu

muno.pl
News
Munoludy 20XX - Nagrody Polskiej Sceny Klubowej - rusza plebiscyt

Plebiscyt Munoludy powraca! Wciąż pamiętamy rok 2019 i to, komu i za co należą się słowa uznania. Nie sposób jednak pominąć roku 2020, który choć niesamowicie trudny, to jednak przyniósł sporo nowości na krajowej, zmieniającej się scenie klubowej. Zdecydowaliśmy się połączyć dorobek dwóch lat w ramach wyjątkowej edycji plebiscytu. Przed Wami Munoludy 20XX!

Za nami wszystkimi ogromnie trudny rok. Wszystko wskazuje na to, że ten obecny także nie będzie należeć do łatwych. Wierzymy jednak, że jesteśmy już bliżej niż dalej powrotu do normalności, w tym, przede wszystkim, do normalności w funkcjonowaniu naszej sceny.

Muno.pl – od zawsze po stronie polskiej sceny klubowej

Redakcja Muno.pl nie jest autonomicznym bytem, niezależnie funkcjonującym od sceny klubowej. Nie jesteśmy jedynie narratorem procesów i zjawisk, które się na niej pojawiają. Od 17 lat jesteśmy zaangażowani w tę scenę w różnych formach, przez co jesteśmy z nią zrośnięci. Zamrożenie branży kulturalno-rozrywkowej sprawiło, że musieliśmy zmienić cały model funkcjonowania naszej struktury niemal o 180 stopni. Dzięki szybkim decyzjom, wewnętrznej solidarności i zaufaniu, a przede wszystkim niemałemu ryzyku, które podjęliśmy, by redakcja mogła przetrwać bez konieczności redukcji zespołu, udało nam się pokonać największą burzę. Przeszliśmy przez nią dzielnie i dziś możemy powiedzieć głośno “daliśmy radę“.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przetrwać, by działać

Dostosowaliśmy się do nowych realiów i staraliśmy się w tych realiach funkcjonować w taki sposób, by scena klubowa w Polsce wciąż miała medium, które najgłośniej mówi o jej problemach, sukcesach i rozwoju, a także o miejscach, zjawiskach i postaciach, które ją kształtują i które się na niej pojawiają. Niech dowodem na to będzie liczba publikacji informujących o sytuacji sceny klubowej, działań podjętych w celu nagłośnienia jej położenia oraz wywiadów, które przeprowadziliśmy z przedstawicielami niemal każdej gałęzi skupionego wokół niej środowiska – od artystów, menadżerów i wydawców, przez bookerów, promotorów, właścicieli klubów, organizatorów imprez i festiwali, aż po aktywistów i urzędników.

Pandemiczne priorytety

Jednak wszystko to wymagało od nas sporo poświęcenia i pójścia na wiele kompromisów. Jednym z nich była kwestia plebiscytu Munoludy. Podjęliśmy decyzję o tym, by edycja nagradzająca za rok 2019 nie odbyła się w planowanym terminie. Powiemy wprost – nie mieliśmy do tego głowy, sił i czasu. Problemy piętrzyły się lawinowo, a my musieliśmy ratować statek, na którym chcieliśmy pozostać w pełnym składzie do samego końca. I przetrwać. Udało się. Dlatego dziś możemy zdradzić, co dalej będzie działo się z plebiscytem Munoludy.

Szczytowy rok 2019

Rok 2019 był szczytowym rokiem sceny klubowej w Polsce. Jeszcze nigdy wcześniej nie funkcjonowało tyle klubów, nie organizowano tylu festiwali czy imprez, nie przybyło tyle nowych twarzy, a polskie artystki i artyści jeszcze nigdy nie byli tak bardzo doceniani za granicą. Dlatego nie możemy zaprzepaścić dorobku tego roku i porzucić go w niepamięć. Zamierzamy nagrodzić wszystkich tych, którzy na to zasłużyli.

Rok 2020. Zamknięte kluby, otwarte głowy

Jednak nie możemy pominąć tego, co działo się w roku 2020. Choć był to rok największych trudności i wyzwań, to scena klubowa nie przestała funkcjonować. Pojawiały się nowe twarze, nowe wydawnictwa, nowe nagrania, a dotychczasowi uczestnicy tej sceny szukali innych form i możliwości dotarcia do ludzi. Pojawiło się mnóstwo zjawisk i działań, które z jednej strony dostosowane były formą do nowych realiów, a z drugiej pozwoliły nam wszystkim nie zapomnieć o polskiej scenie klubowej.

Nadchodzą Munoludy 20XX

Dlatego już dziś chcemy zaprosić Was na wyjątkową edycję plebiscytu – Munoludy 20XX. Plebiscyt będzie składać się z dwóch części.

Munoludy 20XX - Nagrody Polskiej Sceny Klubowej - rusza plebiscyt

Munoludy 20XX

Munoludy 20XX – część I

Pierwsza część rozstrzygać będzie o tym, kto w 2019 roku najbardziej zasłużył na zwycięstwo w kategoriach, które znane są z poprzedniej edycji plebiscytu. Cieszymy się, że przed pandemią, grono blisko 300 przedstawicieli i przedstawicielek polskiej sceny klubowej wyłoniło nominowanych i nominowane, zatem szperanie w zakamarkach pamięci nie było koniecznie.

Munoludy 20XX – część II

Druga część została dostosowana do realiów roku 2020. Na potrzeby tej części parę dotychczasowych kategorii zostało zmienionych, kilka zniknęło, lecz także pojawiły się nowe. Ta część podsumowania będzie miała charakter wyjątkowy i – miejmy nadzieję – jednorazowy, bo ufamy, że sytuacja wokół pozwoli nam jak najszybciej wrócić do normalności. Podobnie, jak w przypadku pierwszej części plebiscytu, o tym, kto trafił do grona nominowanych, zadecydowały głosy polskiego środowiska klubowego.

W ramach niektórych kategorii, zdecydowaliśmy się połączyć dorobek dwóch lat. Oznaczyliśmy je jako kategorie 20XX. Wynika to m.in. z tego, iż w przypadku paru kategorii większość nominacji dla roku 2019 i roku 2020 pokrywało się ze sobą.

Munoludy 20XX. Na straży fair play

Już niebawem przedstawimy Wam nominacje i sposób oddawania głosów. Głosować będzie można tylko raz – za to pojawi się możliwość oddania kilku głosów w obrębie jednej kategorii. Pilnujemy, by plebiscyt miał sprawiedliwy i przejrzysty przebieg – zbieramy wszystkie głosy, analizujemy i eliminujemy próby oszustw.

Munoludy 20XX. Garść nowości

To jednak nie wszystko. Z racji, iż będzie to specjalna edycja plebiscytu Munoludy, to i jego oprawa będzie szczególna. Czeka Was sporo niespodzianek, które mamy nadzieję, że z jednej strony przypomną nam wszystkim o tym, co najlepsze i do czego tęsknimy najbardziej, a z drugiej rzucą światło na nowe zjawiska, które powinny zyskać na sile po powrocie do normalności.

Munoludy 20XX. Bądźcie gotowi!

Rozpoczęcie plebiscytu już 11 marca, a zakończenie 24 marca. Głosować będzie można na stronie munoludy.pl lub w aplikacji Tango App.

Liczymy na Wasze wsparcie i zaangażowanie, niezależnie od tego, jaką dziedzinę, gatunek, społeczność czy markę reprezentujecie. Zapraszamy wszystkich do udziału w plebiscycie Munoludy 20XX, podobnie jak wszystkim życzymy przetrwania tego ciężkiego czasu i spotkania się razem w sprzyjających okolicznościach. Bądźcie zdrowi!


Idę w Tango. Chodź z nami i naszą aplikacją

Dzięki aplikacji Tango masz natychmiastowy dostęp do najciekawszych wydarzeń w swoim mieście. Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami, dzięki systemowi rekomendacji bazującemu na Twoim osobistym guście muzycznym.

Aplikacja do pobrania za darmo w sklepach Google Play i Apple Store.

TangoPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →