Przeciek: nadchodzi Spotify Platinum

fot. sgcdesignco
News Technologia Zapowiedzi
spotify

Wygląda na to, że już niebawem użytkownicy Spotify będą mogli cieszyć się jakością Hi-Fi. Nowinka ta w aplikacji szwedzkiego giganta zapowiadana jest od roku.

Hi-Fi w Spotify – przeciek

O coraz bliższej premierze nowej usługi Spotify poinformował pewien użytkownik portalu Reddit, u/nearlymind. Osoba ta anulowała subskrypcję Spotify Premium, aby przejść na Apple Music, ale Spotify wysłał jej ankietę z pytaniem, czy rozważy… zapłatę za Spotify Platinum w ciągu najbliższych 30 dni. Jeśli wierzyć tej ankiecie, to właśnie w listopadzie możemy zobaczyć najnowszą usługę Spotify, choć jeszcze nikt z firmy tego nie potwierdził. Korzyści z nowego planu obejmują obsługę strumieniowego przesyłania dźwięku Hi-Fi, Studio Sound, narzędzie tunera słuchawkowego, Audio Insights, Library Pro, Playlist Pro i ograniczone podcasty Spotify z reklamami. Redditor uważa, że ​​funkcja Playlist Pro będzie przypominać funkcję inteligentnych list odtwarzania Apple Music, która automatycznie dodaje utwory do listy odtwarzania, jeśli pasują do wstępnie zdefiniowanych kryteriów dla tej listy. Library Pro może być jak biblioteka Apple Music, w której użytkownicy mogą edytować metadane utworów, w tym wykonawców, albumy i gatunki.

Koniecznie sprawdź: Netflix pokaże serial o początkach Spotify

Hi-Fi w streamingu – nic nowego

Większość popularnych usług przesyłania strumieniowego oferuje płatnym subskrybentom ustawienie jakości przesyłania strumieniowego hi-fi. To ustawienie pozwala usłyszeć więcej szczegółów, tak jak słyszeliby to artyści podczas tworzenia utworu. Apple Music, Deezer i Tidal oferują strumieniowanie hi-fi, a Spotify nie oferuje nawet subskrybentom Premium dźwięku o jakości CD. Szwedzki gigant potwierdził swoje plany dostarczenia jakości hi-fi do swojej usługi w 2021 roku, jednak nie podano konkretnej informacji kiedy nadejdzie. Ankieta przedstawiona niedawno użytkownikowi Spotify sugeruje, że być może nie będziemy musieli długo czekać, ale cena za to może być dość wysoka – 20 dolarów amerykańskich miesięcznie, czyli podobnie jak za usługę Tidal z Hi-Fi Plus i dwukrotnie więcej niż Spotify Premium oraz usługi konkurencji Apple Music czy Amazon Music, które oferują strumieniowanie hi-fi.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Który streaming muzyczny jest najlepszy? Jakie są różnice w jakości dźwięku i cenie?Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →