Projekt Kevina Saundersona, Inner City powraca po 30 latach

Inner City to kultowy projekt z Detroit, jaki powstał w 1987 roku - pierwszej fazie kształtowania się kultury house i techno na świecie. Tworzyli go: Kevin Saunderson i wokalistka Paris Grey. Grupa dorobiła się trzech albumów studyjnych i trzech z remiksami oraz kilku ponadczasowych klasyków poczynając od Big Fun i Good Life aż po Pennies From Heaven i Hallelujah, które pojawiały się na setkach składanek na całym świecie.

Kopalnia klubowych evergreenów

Mało który taneczny projekt lub DJ dorobił się tylu klasycznych utworów, które wciąż są grane w klubach, pojawiają na niezliczonych kompilacjach i w re-editach. Inner City z pewnością do nich należy!

Inner City – Good Life

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Inner City ukształtowało własne – bardzo charakterystyczne brzmienie będące fuzją Detroit techno i chicagowskiego house’u, a teksty piosenek oscylowały wokół tematów takich jak taniec, zabawa, ale i budowanie jedności, pokoju na świecie i poczucia wspólnoty.

Inner City – United

Inner Life – Pennies From Heaven

Nowy album po 30 latach

W piątek – 17 lipca – nieoczekiwanie ukazał się zupełnie nowy album Inner City – znowu pod wodzą Kevina Saundersona, ale tym razem wspólnie z jego synem Dantiezem Saundersonem oraz wokalistką Steffanie Christi’an.

Pomysł na reaktywację projektu powstał, gdy Kevin usłyszał jedną z produkcji syna i zaśmiał się, że to bardzo w stylu dawnego Inner City, a Dantiez „zrzyna” jego sound. I wtedy pojawiła się myśl, by powrócić z pełnoprawnym albumem.

Brzmienie płyty We All Move Together ma sprawiać, że ludzie czują się dobrze za sprawą pozytywnych, jednoczących tekstów i uwznioślającego brzmienia.

Dla mnie oznacza to, że ludzie spotykają się na parkiecie, spotykają się na wspólnej politycznej płaszczyźnie, spotykają się, aby zjednoczyć się jako jedność i zrobić coś pozytywnegokonstatuje Kevin.

Czy nie na taki album wszyscy czekaliśmy w tych trudnych czasach i szalonym roku 2020?

Inner City – We All Move Together

Tymczasem wokalistka Steffanie dodaje w wywiadzie dla Forbesa:

Często słyszę opinię, iż Kevin tworzy muzykę dla każdego. I taka jest prawda. Obojętnie jaka grupa społeczna stoi przed nim, czy jesteś teraz  w mieście Detroit czy Berlin, a może w Australii , każdy zacznie się ruszać do muzyki jaką zrobili Saundersonowie. Bowiem w  tej muzyce tkwi jedność

Wsparcie czarnej społeczności w kulturze klubowej

Koncepcja nazwy albumu ma większe, symboliczne  znaczenie, biorąc pod uwagę obecny klimat w Stanach Zjednoczonych, związany z protestami Black Lives Matter. Kevin Saunderson zauważa, że ​​album „pojawia się w potrzebie”. Członkowie Inner City uważają, że czarnoskórzy artyści taneczni często nie mają takich samych / równych możliwości  jak biali artyści DJ-e, powołując się na fakt, że składy festiwali muzycznych są zwykle „wybielane”. Christi’an dodaje, że dzieje się tak również w innych gatunkach prócz muzyki klubowej, z wyjątkiem R&B i hip-hopu, ponieważ te są one uważane za „czarną muzykę” z definicji.

Kevin Saunderson dodaje, że branża muzyczna wciąż ma potencjał, aby to zmienić, zatrudniając więcej czarnoskórych agentów w agencjach bookingowych mających wyszukiwać więcej inspirujących artystów tworzących coś więcej niż oferuje mainstream.

Niedostateczna reprezentacja czarnych artystów muzyki tanecznej jest głównie problemem w Stanach Zjednoczonych wg Kevina – przykładem na to jest właśnie wielki sukces Inner City, który duetowi zafundowała początkowo wyłącznie Europa, a  dopiero potem zespół stał się bardziej rozpoznawalny w USA.

Inner City – Polish connection

Na koniec ciekawostka: co Inner City łączy z Polską? Paradoksalnie bardzo ciekawe ślady!

Swoistym follow-upem brzmieniowym i hołdem dla Inner City jest piosenka Turn Me Out duetu AM2PM ( Alec Sun Drae z Gdańska i Matt Kye z Londynu) wydana na Kingdom Kome Cuts.

AM2PM – Turn Me Out

Ola Kur i Matt nagrali z Dantiezem również znakomitego singla Do It.

Dantiez Saunderson – Do It (feat. AM2PM)

Drugi – bardzo solidny akcent to również oczywiście DEAS! Karol Mozgawa już od jakiegoś czasu współpracował z legendarną wytwórnią KMS Records, prowadzoną przez Kevina Saundersona, i nagrał dla niego remiksy utworu Good Luck.

Inner City feat. LaRae Starr – Good Luck (DEAS Version 1 Extended Remix)

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →