Zmarł Prince, legenda muzyki pop

News

Artysta został znaleziony martwy w swoim domu. Trwa śledztwo mające na celu ustalenie przyczyn śmierci Prince'a. Miał 57 lat.

21 kwietnia 2016 roku Prince, jedna z barwniejszych postaci sceny pop, został znaleziony martwy w swoim domu w Chanhassen w stanie Minnesota. W chwili obecnej nie są znane dokładne przyczyny śmierci, ale mówi się o powikłaniach po przebytej grypie. Prince na kilka dni przed śmiercią trafił do szpitala i jako oficjalny powód hospitalizacji podano problemy ze zdrowiem wywołane przez wirus grypy.
Jak twierdzi portal TMZ, powikłania po grypie nie są prawdziwym powodem wizyty w szpitalu, gdyż, według nieoficjalnych informacji, Prince’owi podano tam tzw. save shot – zastrzyk ratujący życie, stosowany w celu odwrócenia skutków przedawkowania opiatów, m.in. morfiny i kodeiny. Kiedy artysta opuszczał szpital, jego stan zdrowia nie był najlepszy.
Obecnie trwa śledztwo mające na celu ustalenie przyczyn śmierci Prince’a.

Prince 1958-2016
Prince (wł. Prince Rogers Nelson) był piosenkarzem, kompozytorem, muzykiem i autorem tekstów. Sławę zdobył już w latach siedemdziesiątych, od tego czasu wydał ponad 30 albumów studyjnych. W 2015 roku ukazały się jego dwie płyty: „HITnRUN: Phase One” i „HITnRUN: Phase Two”. Do największych przebojów artysty należą: „Purple Rain”, „Kiss”, „Little Red Corvette” i „When Doves Cry”. Prince swój ostatni koncert zagrał 15 kwietnia w Fox Theater w Atlancie. Zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →