PressPausePlay: świat cyfrowej rewolucji – ZOBACZ DOKUMENT!

Kultura

Czy era cyfrowa zrewolucjonizowała sztukę na lepsze i czy jest to najbardziej płodny czas dla artystów? Zapraszamy do obejrzenia dokumentu 'PressPausePlay', w którym znane postacie wypowiadają się na temat pozytywnych i negatywnych aspektów digitalizacji twórczości.

Rewolucja cyfrowa w ostatniej dekadzie wyzwoliła u ludzi ogromne pokłady kreatywności, dając tym samym nieograniczone możliwości twórcze. Jednak czy demokratyzacja kultury oznacza lepszą sztukę, film, muzykę czy też literaturę? Czy prawdziwe talenty nie są przypadkiem zalewane przez ocean cyfrowej kultury masowej?

„Człowiek, jeśli tylko może wyrażać się poprzez sztukę, zawsze tworzy coś wielkiego. Nie ma znaczania, za pośrednictwem jakiego medium jest to dokonywane. Kiedy ludzie już coś robią, mają tendencję do tworzenia interesujących rzeczy. Największym niebezpieczeństwem są osoby, którym dobrze jest z przeciętnością.”Moby

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Cyfryzacja kultury masowej to główne pytanie, które jest stawiane w dokumencie autorstwa Davida Dworsky’ego oraz Victora Köhlera – PressPausePlay, który zdobył dwie prestiżowe nagrody: „Best Cinematography in a Foreign Documentary Film” na Traberse City Film Festival 2011 oraz „Best Documentary” na Santa Cruz Film Festival. Film powstawał od sierpnia 2009 roku, aż do stycznia tego roku, obejmując ponad 150 godzin nagrań rozmów m.in. z takimi postaciami jak: Hot Chip, Moby, Sean Parker (założyciel Napster’a), Robyn czy też Brenda Walker.

„Zbliża się nowa, mroczna epoka, w której kreatywność jest niszczona. Jedynie co mamy to makakofonia i duże mniemanie o sobie.” Andrew Keen, autor książki „The Cult of the Amateur”

Niektórzy mówią o rewoucji, inni o naturalnej ewolucji. Zmiany te jednak wpływają na wszytko, od tworzenia dzieła, aż do jego dystrybucji, drogi od artysty, aż do konsumenta. Pojawia się nowa generacja twórców i artystów, uzbrojonych w wysokiej klasy urządzenia technologiczne. Nauczycielem i mentorem nie jest już żadna szkoła, a Internet i uczenie się na zasadzie prób i błędów. Nastąpiły zamiany, głównie w hierarchii, z analogowej na cyfrową oraz sposobie produkcji, dystybucji i konsumpcji twórczości.

Poniższy dokument otwiera dyskusję na temat pozytywnych i negatywnych skutków rozwoju technologicznego na przemysł muzyczny i nie tylko.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →