Świeżość brzmienia napędzana groovem na premierowej EP-ce Larsa Huismanna w Mutual Rytm

Fot. Lars Huismann / Facebook
News
Lars Huismann, Mutual Rytm

Z trzymiesięczną obsuwą, ale jest – pierwsza solowa EP-ka powstałej pod koniec ubiegłego roku wytwórni należącej do duetu SHDW & Obscure Shape. Zgodnie z zapowiedzią jej autorem jest pochodzący z Berlina Lars Huismann. Sounds From The Past I – słuchamy!

Lars Huismann. Kolejka rzecz święta

Zapowiadana jako celebracja innowacyjności, oryginalności i różnorodności muzycznej, łącząca ponadczasowe utwory z przeszłości, nowoczesne brzmienia z teraźniejszości i przewidywane dźwięki przyszłości wytwórnia Mutual Rytm ruszyła na dobre wraz z wydaniem składanki Federation Of Rytm.

Na długo przed zapowiedzią premierowego wydawnictwa niemieckiego labelu założyciele projektu, SHDW i Obscure Shape, przekazali opinii publicznej terminy kolejnych krążków zaplanowanych na kilka miesięcy do przodu. Z niewiadomych jednak przyczyn zostały one odłożone w czasie, czego efektem było (dopiero) lutowe wypuszczenie do sprzedaży tego pierwszego. Kolejne zatem musiały poczekać na swoją kolei.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Various Artists – Federation Of Rytm I

Lars Huismann. Jest i premiera

Gotowy i zwarty w blokach startowych jako pierwszy był Lars Huismann. Niemiec nad nowym brzmieniem pracował kilka ostatnich miesięcy. Okazja do pełnego zaprezentowania swojego nowego „ja” nie mogła być lepsza. Z tego też względu powstał skrojony pod muzyczną wolność i wszechstronność Mutual Rytm. Zgłębiający korzenie muzyki techno, dopracowany pod kątem estetyki brzmienia, idealnie wpisał się w zestaw klasycznych, napędzanych groovem produkcji artysty, wydającego swoje ostatnie wydawnictwa w Voxnox i Soma Records.

Jestem bardzo szczęśliwy mogąc ogłosić moje kolejne wydawnictwo Sounds From The Past I, które ukaże się dziewiątego kwietnia nakładem Mutual Rytm. Jak wielu z Was już wie, od dłuższego czasu pracowałem nad innym kierunkiem brzmieniowym. Ale teraz w końcu to oczekiwanie dobiegło końca. Wielkie podziękowania dla SHDW i Obscure Shape za zaufanie do mojej pracy i współpracę. Wkrótce pojawią się recenzje dźwięków! Poza zwykłymi wydaniami winylowymi ukaże się również limitowana do 99 egzemplarzy edycja kolekcjonerska. Bądźcie czujni!

pisał chwilę przed premierą Huismann

Lars Huismann – Sounds From The Past I

Huismann na Sounds From The Past I odsłania świeże odcienie swojej palety dźwięków, prezentując sześć napędzanych energią kawałków. Od pierwszego numeru, Surge, mamy do czynienia z zapowiadanymi zmianami. Niemiec skupia się zapętlonej dynamice okraszonej utrzymującą się rozmachem i szybkimi melodiami. Nie boi się używać kicków, filtrowanych akordów czy zapętlonych wtrąceń wokalnych wmieszanych w szaleńcze uderzenia perkusji.

Klasyczne dźwięki inspirowane Detroit? Również dla nich znalazło się miejsce. W trakcie Funk Shed Niemiec miesza je z kołyszącymi całość syntezatorami, by po chwili zaskoczyć nas spokojem i ukojeniem tytułowego Sounds From The Past I, które nie trwają jednak zbyt długo. Zaraźliwe i porywające bębny przewijają się od mniej więcej trzydziestej sekundy, by przez kolejne 180, przygotowywać nas przed równie łagodnym co początek zakończeniem. Podobny w swojej konstrukcji, ostatni na płycie Jackin, kończy się w ułamku sekundy, zostawiając słuchacza w niemałej konsternacji. Niewygodny dla wszystkich zabieg zostawił za sobą wiele znaków zapytania, dlatego czekamy na więcej. Czy ponownie na Mutual Rytm? Cóż… „bądźcie czujni!”.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →