Premiera filmu o legendzie ambientu, Williamie Basinskim, coraz bliżej

News
William Basinski - mistrz ambientu

Obraz Disintegration Loops powstał dokładnie w dwudziestą rocznicę ukazania się najsłynniejszego dzieła amerykańskiego muzyka Williama Basinskiego.

William Basinski – mistrz ambientu

Jeśli jesteś fanem muzyki elektronicznej, to prawdopodobnie znasz na wylot kultowy album Williama Basinskiego The Disintegration Loops i jego historyczną wartość. Jeśli jednak nie miałeś jeszcze okazji zapoznać się z muzyką amerykańskiego artysty, to nadchodzący film dokumentalny Disintegration Loops z pewnością pomoże ci zrozumieć, w jaki sposób Basinski zbliżył się to kulturowego zeitgeistu w tragicznym okresie historii USA (ataki terrorystyczne na WTC), i wydał jeden z najbardziej uznanych albumów ostatnich dwóch dekad.

Płyta The Disintegration Loops to niepokojąca, a jednocześnie przystępna muzyka, powstała poprzez dekonstrukcję brzmień wyciągniętych ze starych taśm z archiwum autora. Owocem tych eksperymentów była unikalna elegia dla płonących wież World Trade Center, wzbogacona o nagranie video z dachu Basinskiego w dniu zamachu. Krytycy i słuchacze jednogłośnie uznali The Disintegration Loops za jedną z najlepszych płyt XXI wieku, perełkę ambientu i doskonały komentarz do współczesnej rzeczywistości.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

William Basinski – The Disintegration Loops

William Basinski sfilmowany

Sylwetka Basinskiego oraz historia powstania The Disintegration Loops stały się głównym tematem filmu dokumentalnego, wyreżyserowanego przez Davida Wexlera (Evil Weed, Motorcycle Drive By). Opowieść o muzyku wzbogacona jest o obrazy wyludnionego Nowego Jorku w czasie pandemii koronawirusa. Szykuje się zatem liryczna, pełna emocji opowieść o sile muzyki i o tym, jak wielowymiarowo można ją odczytywać w zależności od czasu i przestrzeni.

Oficjalna premiera filmu będzie miała miejsce na tegorocznej, wirtualnej odsłonie festiwalu SXSW, który właśnie się rozpoczął i potrwa do 20 marca. Produkcja trafiła do sekcji 24 Beats Per Second. Trailer do obrazu możemy zobaczyć już teraz:

Disintegration Loops – Official Trailer

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →