Rosyjski syntezator do robienia… żartów

Lifestyle

Zobacz jak działa prankophone - syntezator, który potrafi wykonywać połączenia telefoniczne i generować anonimowe, dźwiękowe wiadomości.

Prankophone to dzieło autorstwa rosyjskiego artysty Dmitry Morozova, który połączył syntezator, telefon i moduł logiczny, aby otrzymać urządzenie zdolne do wykonywania anonimowych połączeń i transmitowania melodii stworzonych na bazie wybranego numeru. Artysta chciał przypomnieć ważne technologie, które pozwoliły rozwinąć się instrumentom elektrycznym – telefon i telegraf.

Jednym z pierwszych elektronicznych instrumentów był muzyczny telegraf, a popularne dzisiaj złącze jack służyło pierwotnie m.in. w centralach telefonicznych. Oprócz historycznego tła, rosyjski artysta chciał wprowadzić trochę konsternacji w rozmowy telefoniczne.

Muzyka w słuchawce oznacza, że musimy czekać na odpowiedź operatora. Dziwne elektroniczne dźwięki muszą oznaczać jakiś błąd w dekodowaniu. Dźwięki prankophone’a, które postrzegane są jako błąd, są w rzeczywistości indywidualną i anonimową wiadomością, mikro-hałasem, który jest unikalny dla każdego numeru, do którego udało się dotrzeć
– stwierdza Dmitry Morozov.

Zobaczcie kilka zdjęć prezentujących prankophone oraz sprawdźcie więcej informacji tutaj.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →