Poznański Tresor – reminiscencja

News

Imprezy pod szyldem Tresor od lat budzą emocje wśród fanów mocniejszych brzmień. Już w piątek specjalne wydanie tej legendarnej imprezy z okazji 30-lecia Eskulapa.

Pierwszy Tresor odbył się w czerwcu 1997 roku w poznańskiej Fabryce i zawsze był on próbą przeniesienia znakomitej atmosfery balang, jakie odbywały się w berlińskim klubie o tej nazwie. Nigdy nie był imprezą promocyjną dla artystów nagrywających wyłącznie dla Tresora jako wydawnictwa – a o to spierają się do dziś bywalcy tych imprez.

Po krótkim czasie okazało się, że jedynym miejscem dla tych imprez jest Eskulap, który był idealny ze względu na wielkość i surowy klimat miejsca. To co pamiętamy z pierwszych Tresorów, to atmosfera – były to imprezy, na które czekała wtedy prawie cała Polska. Kolejki po bilety przed klubem, wycieczki z Żywca, Białegostoku, Warszawy, gromady kompletnie wyróżniających się cool postaci na poznańskim Dworcu Głównym nad ranem – to do dzisiaj bezcenna impresja z tych pierwszych Tresorów. Lejąca się woda z sufitu Eskulapa i bramka wypraszająca gości siłą o 9 rano z klubu, to także znak firmowy pierwszych kilkudziesięciu Tresorów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

 

Wiele imprez przeszło do historii cyklu. Na przykład pierwszy Vogel jeszcze w Fabryce w kompletnie sparaliżowanym przepełnieniem klubie, ze spalonym mixerem i zabawną promocją West’a. Albo wizyta Shufflemastera z Tokio na kapitalnie bombastycznej imprezie Tresor. Total techno Japan. Kultowe z pewnością są wizyty „Szkotów” ze Scandinavii, no i oczywiście pierwszy Subhead jako definicja tego, co znaczy rave, jak się robi muzykę z niczego, bo sprzęt zawodzi i jak o 10 rano jedynym logicznym uzupełnieniem nocy pełnej Jacka Danielsa są bułki z dżemem jagodowym. 

Dzięki atmosferze tych pierwszych dni, imprezy te nadal trwają i mają swoją publiczność jak żadne inne i długo tak będzie. Tresor never sleeps.

 

Tresor Special Edition już w ten piątek w Eskulapie. Więcej:

09.10.2009 Tresor SE Alexander Kowalski & Marcin Czubala & Muzikanova Stage @ Eskulap, Poznań 

 

(na podst. relacji Stefana Czubali, twórcy cyklu Tresor)

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →