Poznaj nową historię techno w najnowszym słuchowisku BBC. Premiera już w lipcu

Fot. Ash Lauryn / Facebook
News
Techno: A Social History - Ash Lauryn

Trzyczęściowa audycja dokumentalna autorstwa Ash Lauryn ukaże się na antenie BBC Radio 4 już 19 lipca. Dzięki niej poznacie nie tylko historię techno, ale przede wszystkim wpływ gatunku na społeczności od Detroit, przez Kijów, aż po Palestynę.

Techno: A Social History to pierwszy tego typu projekt na antenie radia BBC. Pochodząca z Detroit pisarka i DJ-ka Ash Lauryn przedstawia w nim nową perspektywę na gatunek, zwracając przede wszystkim uwagę na jego społeczne oddziaływanie. By ukazać jego udział w przemianach społecznych, Lauryn wyrusza w podróż po kluczowych lokacjach dla gatunku. Zarówno tych, które natychmiast kojarzymy z muzyką elektroniczną, jak i przez powszechnie nieutożsamiane z gatunkiem, jak zakamarki Libanu.

Techno: Dzieje społeczności

Znana z audycji na antenie radia NTS Underground and Black, Ash Lauryn powraca na antenę BBC Radio 4. W ramach projektu Techno: A Social History pisarka i DJ-ka opowie historię techno od jego początków w Detroit lat 60. aż po współczesne przetworzenia gatunku. W swojej audycji dokumentalnej artystka zwraca uwagę na korzenie gatunku oraz jego udział w najważniejszych przemianach społecznych ostatnich dekad. Poznamy w nim jednak nie tylko dzieje przemian industrialnego Detroit. Odkryjemy również historię techno parad Berlina chwilę po upadku żelaznej kurtyny czy ukraińskich klubów rozwijających współczesną kulturę narodową.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Lauryn do projektu zaprosiła najważniejszych przedstawicieli sceny. Nie zabraknie więc historii z Berghain od Marcela Dettmanna i Honey Dijon czy anegdot z kijowskich lokali od Nastii. W ramach programu Techno: A Social History usłyszymy również m.in. Juana Atkinsa, Kevina Saundersona, Ellen Allien czy Richiego Hawtina.

Lato ze sztuką na antenie Radia BBC

Program czwarty brytyjskiego BBC Radio znany jest z reportaży i audycji dokumentalnych. Nic dziwnego więc, że najnowszy projekt Ash Lauryn usłyszymy właśnie na tej antenie. Trzy odcinki, wchodzące w skład dokumentu audio Techno: A Social History, staną się częścią programu Summer of Arts, powracającego do ramówki BBC Radio 4.

Pierwszy odcinek Techno: A Social History pojawi się na antenie BBC Radio 4 już 19 lipca o godz. 11:30.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →