Poznaj historię ponad 80 nieistniejących już klubów Berlina

Fot. Berlinhistory.app
News
Berlińskie kluby, które przeszły do legendy

Dzięki współpracy berlińskiej Clubcommission i BerlinHistory powstał projekt dokumentujący sześć dekad istnienia berlińskich klubów, które znikły z mapy stolicy Niemiec.

Berlin – kluby, które przeszły do historii

Inicjatywa zatytułowana ClubHistory umożliwia użytkownikom przeglądanie mapy miejsc, w których kiedyś znajdowały się kluby, oraz odkrywanie historii każdego z nich. Wszystko to odbywa się przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne. Ściągając ją na swój smartfon, otrzymamy dostęp do informacji o ponad 80 zamkniętych klubach nocnych w Berlinie. Projest jest rezultatem współpracy berlińskiej Clubcommission i BerlinHistory.

Razem z Clubcommission rozpoczęliśmy dziś nowy temat w naszej aplikacji. ClubHistory opowiada o ponad 80 klubach, które zostały zamknięte w ciągu ostatnich sześciu dekad.

– możemy przeczytać na profilu BerlinHistory na Instagramie

Poznaj historię ponad 80 nieistniejących już klubów Berlina
Fot. Berlinhistory.app

Historia berlińskiej kultury klubowej

Projekt ClubHistory dokumentuje kluby takie, jak Cookies, WMF i Imprint, które działały do końca lat 90., a także nowsze kluby, takie jak Bunker, Planet i niedawno zamknięty Greissmuehle. Dzięki temu możemy podpatrzeć, jak wyglądały dawno utracone i uwielbiane imprezy w Berlinie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Od 2000 roku coraz bardziej widoczne staje się zjawisko określane jako Clubsterben (dosł. śmierć klubu). Procesy rozwoju budownictwa mieszkaniowego i gentryfikacji stały się zagrożeniem dla berlińskiej kultury klubowej. Pomimo dużego popytu ze strony publiczności i rentownych modeli biznesowych operatorzy nie mają innego wyboru, jak tylko zrezygnować ze swoich lokalizacji, takich, które istnieją od lat.

– ogłosiła wczoraj na Instagramie berlińska komisja ds. klubów

Aby zaznaczyć i uczcić wiele znaczących klubów, które pomogły miastu odzyskać miano klubowej stolicy, projekt ClubHistory dokumentuje nawet niektóre z najwcześniejszych form życia nocnego, w tym kluby z lat 60. zarówno w Berlinie Wschodnim, jak i Zachodnim.

Więcej informacji o najnowszym projekcie ClubHistory można znaleźć tutaj.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →