Powstaje książka poświęcona Record Store Day

Fot. Materiały promocyjne
News
Record Store Day doczeka się własnej książki

Publikacja będzie dokumentować powstanie i wpływ na rynek muzyczny światowego święta niezrzeszonych sklepów muzycznych.

Record Store Day – 15 lat historii

Larry Jaffee w książce zatytułowanej Record Store Day: The Most Improbable Comeback of the 21st Century Jaffee bada, w jaki sposób coroczne wydarzenie Record Store Day przyczyniło się do odrodzenia mody na winyle. Autor przeprowadził wywiady m.in. z artystami, właścicielami sklepów płytowych i pomysłodawcami Record Store Day.

Record Store Day w 2022 roku kończy 15 lat. Powołane do życia w 2007 roku święto, w czasie którego niezależne sklepy z płytami i artyści wspólnie celebrują muzykę, zostało wymyślone przez sześciu właścicieli sklepów płytowych w Baltimore. RSD szybko przerodził się w globalny fenomen dzięki wsparciu wielkich wytwórni i uznanych artystów, którzy zazwyczaj wydają limitowane edycje winyli z okazji tego wydarzenia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Powstaje książka poświęcona Record Store Day
Fot. Eric Krull

Record Store Day i winyle

Trend ten odbił się echem w całej muzyce elektronicznej, a wśród dziesiątek wytwórni i sklepów regularnie biorących udział w RSD są takie instytucje jak Warp, Ninja Tune czy londyńska Phonica Records. W grudniu jak podaje firma MRC Data sprzedaż płyt winylowych w USA przebiła rekord sprzed 30 lat. W UK Brytyjski Przemysł Fonograficzny (BPI) potwierdził, że sprzedaż w 2021 roku wzrosła o 8 procent w porównaniu z rokiem 2020, co czyni ten rok 14. z rzędu rokiem wzrostu.

Record Store Day: The Most Improbable Comeback Of The 21st Century przedpremierowo można zamówić przez Rough Trade.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →