Powrót Klavesa, jednego z najbardziej utalentowanych polskich producentów

Curro Rodriguez Sanchez
News
Klaves - fot. Curro Rodriguez Sanchez

W określaniu go mianem, które widnieje w tytule artykułu, nie ma najmniejszej przesady. Klaves, jedna z najbardziej obiecujących postaci polskiej sceny elektronicznej sprzed kilku lat, powraca. Mało tego. Mikołaj Gramowski zamierza na nowo zdobyć uznanie słuchaczy nowym, stylistycznie odmienionym materiałem, który pojawi się nakładem legendarnej wytwórni Kompakt. Posłuchajcie, jak brzmi zwiastun wydawnictwa.

Jak głosi prasowa notka: „W przeszłości dzielił scenę z takimi artystami jak Nicolas Jaar, Four Tet, Ben UFO i Laurence Guy. Nagrywał dla wytwórni Disclosure i Jessie Ware, a jego utwory prezentowali najsłynniejsi radiowi DJ-e, m.in. Gilles Peterson czy Annie Mac z BBC” – już te dwa zdania stawiają Mikołaja Gramowskiego na wyżynach rodzimej sceny klubowej. Potencjał Klavesa był powszechnie doceniany w Polsce i w Europie – pomimo młodego wieku, urodzony w Poznaniu producent i didżej z powodzeniem grywał na scenach największych krajowych i zagranicznych klubów i festiwali.

Klaves - fot. Curro Rodriguez Sanchez

Klaves – fot. Curro Rodriguez Sanchez

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Klaves. Wejść na szczycie…

Klaves nagrywał, remiksował i występował z sukcesami. Wydawać się mogło, że fala wznosząca, na której znalazł się Gramowski, dopiero nabiera impetu. Tymczasem w jednej chwili artysta postanowił zamienić Poznań na islandzki Reykjavik i… zniknąć.

Klaves – People

…i zniknąć

Brak obecności Klavesa dało się odczuć niemal od razu. Wszak poznański muzyk zdawał się pewnie kroczyć ku szczytowi rodzimej sceny. Tymczasem cisza, która zapadła, zapadła nagle i spowiła wszelkie działania Gramowskiego na kilka lat. Aż do teraz.

Klaves – So Fine

Parę lat spędzonych na Islandii zaowocowało stylistyczną zmianą Klavesa-producenta. Illusion Of Peace, najnowsza EPka Gramowskiego, ma przedstawiać jego dojrzalsze oblicze. Wcześniejsze, quasi-house’owe, ustąpiło miejsca głębszej, nieco spokojniejszej elektronice, zdominowanej przez ciepłe brzmienia syntezatorów. Klavesowi bliżej do estetyki znanej z twórczości takich postaci jak Four Tet, Floating Points, Bicep czy Ross From Friends. Taneczne szaleństwo w stylu Disclosure czy SG Lewisa odchodzi na bok – zamiast tego, mamy do czynienia z dźwiękami odprężającymi i wciągającymi.

Klaves wydaje w Kompakt

Najlepszą zapowiedzią najnowszego materiału niech będzie fakt, iż ukaże się ono nakładem legendarnej wytwórni Kompakt. Label z siedzibą w Kolonii ma w swoim portfolio pozycje autorstwa takich tuz elektroniki jak GugGus, Motor City Drum Ensemble, Miss Kittin, Roman Flügel, Agoria, Sven Väth czy Gerd Janson. Lista wydawnictw sygnowanych logiem niemieckiej oficyny jest niebywale długa i wypełniona najlepszego sortu elektroniką.

Premiera EPki Illusion Of Peace zaplanowana została na 28 maja. Materiał promuje tytułowy singiel.

Klaves – Illusion Of PeacePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →