Poważne problemy zdrowotne w obozie The Avalanches. Co dalej z duetem?

fot. Grant Spanier/Press
News
Poważne problemy zdrowotne w obozie The Avalanches. Co dalej z duetem?

Australijska formacja The Avalanches, będąca w trakcie tournée po Ameryce Północnej, zmuszona jest do przerwania zaplanowanej trasy koncertowej. Powód? Grupa wskazuje na poważne problemy zdrowotne. To kolejny przypadek w ostatnich miesiącach, kiedy dochodzą do nas niepokojące wieści ze stron międzynarodowych artystów anulujących swoje dalsze występy.

The Avalanches. Sampling level master

The Avalanches to australijska grupa muzyczna założona w 1997 w Melbourne, kojarzona z przekrojową muzyką elektroniczną. Ich debiutancki album Since I Left You wydany w 2000 roku został w całości wyprodukowany z sampli – grupa przyznaje, że skorzystała z łącznie 900 fragmentów innych nagrań muzycznych. Formacja po 16 latach nagrała swój drugi krążek studyjny Wildflower, doskonale przyjęty przez krytyków i fanów na całym świecie.

The Avalanches
The Avalanches / fot. Grant Spanier

Australijczycy raz jeszcze skorzystali tu z nieograniczonych możliwości samplingu – jak sami twierdzą, ich źródło znajdują w sklepach z płytami stojących obok starych rupieci. Na albumie bezbłędnie poruszają się po rejonach hip-hopu, breakbeatu, disco, rocka czy muzyki eksperymentalnej. We Will Alway Love You z 2020 roku to ich ostatnich LP, na którym gościnnie pojawili się m.in. Denzel Curry, Tricky i Sampa The Great.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Avalanches. Trasa odwołana

Niepokojący wpis w ostatnich dniach spłynął do nas z obozu australijskiej grupy. Formacja poinformowała w mediach społecznościowych o konieczności zaprzestania dalszych koncertów po Ameryce Północnej. Osiem zaplanowanych występów po USA i Kanadzie odwołano z powodu „poważnej choroby”.

Czytaj także: Monika Kruse z powodów zdrowotnych odwołuje wszystkie swoje występy

Obecna trasa promuje wydany w 2020 roku album We Will Always Love You i pierwotnie była zaplanowana na luty i marzec bieżącego roku. Tournée zostało przełożone z powodu problemów zdrowotnych. W 2017 roku multiinstrumentalista zespołu Robbie Chater, zmagając się z poważnymi problemami alkoholowymi, trafił do ośrodka detoksykacyjnego.

The Avalanches – Since I Left You (Glastonbury 2022)

Nie znamy szczegółów dotyczących konkretnych powodów anulowania obecnej trasy koncertowej. Grupa kilka lat temu zmagała się z podobnymi problemami – w 2016 roku, zaraz przed odwykiem jednego z członków grupy, The Avalanches odwołali wówczas trasę promującą album Wildflower.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →