Poważne problemy zdrowotne w obozie The Avalanches. Co dalej z duetem?

fot. Grant Spanier/Press
News
Poważne problemy zdrowotne w obozie The Avalanches. Co dalej z duetem?

Australijska formacja The Avalanches, będąca w trakcie tournée po Ameryce Północnej, zmuszona jest do przerwania zaplanowanej trasy koncertowej. Powód? Grupa wskazuje na poważne problemy zdrowotne. To kolejny przypadek w ostatnich miesiącach, kiedy dochodzą do nas niepokojące wieści ze stron międzynarodowych artystów anulujących swoje dalsze występy.

The Avalanches. Sampling level master

The Avalanches to australijska grupa muzyczna założona w 1997 w Melbourne, kojarzona z przekrojową muzyką elektroniczną. Ich debiutancki album Since I Left You wydany w 2000 roku został w całości wyprodukowany z sampli – grupa przyznaje, że skorzystała z łącznie 900 fragmentów innych nagrań muzycznych. Formacja po 16 latach nagrała swój drugi krążek studyjny Wildflower, doskonale przyjęty przez krytyków i fanów na całym świecie.

The Avalanches
The Avalanches / fot. Grant Spanier

Australijczycy raz jeszcze skorzystali tu z nieograniczonych możliwości samplingu – jak sami twierdzą, ich źródło znajdują w sklepach z płytami stojących obok starych rupieci. Na albumie bezbłędnie poruszają się po rejonach hip-hopu, breakbeatu, disco, rocka czy muzyki eksperymentalnej. We Will Alway Love You z 2020 roku to ich ostatnich LP, na którym gościnnie pojawili się m.in. Denzel Curry, Tricky i Sampa The Great.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Avalanches. Trasa odwołana

Niepokojący wpis w ostatnich dniach spłynął do nas z obozu australijskiej grupy. Formacja poinformowała w mediach społecznościowych o konieczności zaprzestania dalszych koncertów po Ameryce Północnej. Osiem zaplanowanych występów po USA i Kanadzie odwołano z powodu „poważnej choroby”.

Czytaj także: Monika Kruse z powodów zdrowotnych odwołuje wszystkie swoje występy

Obecna trasa promuje wydany w 2020 roku album We Will Always Love You i pierwotnie była zaplanowana na luty i marzec bieżącego roku. Tournée zostało przełożone z powodu problemów zdrowotnych. W 2017 roku multiinstrumentalista zespołu Robbie Chater, zmagając się z poważnymi problemami alkoholowymi, trafił do ośrodka detoksykacyjnego.

The Avalanches – Since I Left You (Glastonbury 2022)

Nie znamy szczegółów dotyczących konkretnych powodów anulowania obecnej trasy koncertowej. Grupa kilka lat temu zmagała się z podobnymi problemami – w 2016 roku, zaraz przed odwykiem jednego z członków grupy, The Avalanches odwołali wówczas trasę promującą album Wildflower.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →