Posłuchaj wcześniej niepublikowanego nagrania Aphexa Twina!

Artykuł
Aphex Twin wkracza na rynek NFT

Wytwórnie lubią sprawiać Nam niespodzianki. Warp Records z okazji swoich 30. urodzin, udostępniło 10-trackowy album zawierający nieudostępniony wcześniej utwór Aphexa Twina.

Warp Records ma już 30 lat i z tej okazji szykuje dla fanów prawdziwą perełkę. Już niedługo, bo 15 listopada ma ukazać się zestaw winyli, zawierających aż 10 radiowych nagrań z labelu Warp. Kolekcja ma zawierać nieznane wcześniej światu utwory: Aphexa Twina, Bibio, Boards of Canada, Flying Lotus, Kelly Moran, LFO, Mount Kimbie, Oneohtrix Point Never, Plaid i Seefeel.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Aphex Twin, ojciec muzyki IDM

Aphex Twin aka Richard D. James, to synonim gatunku zwanego Intelligent Dance Music (w skrócie IDM), choć sam artysta raczej śmieje się z nazywania go ojcem IDM.

Myślę, że to naprawdę śmieszne, że ktoś tak nazwał ten gatunek. To jak stwierdzenie, że to jest inteligentne a cała reszta jest głupia. To musi brzmieć okropnie dla innych twórców. Ciągle mnie to bawi.

Muzyk swoją karierę rozpoczynał w latach 90., wszedł w świat elektroniki trzema EPkami. Prawdziwy przełom przyniósł dopiero pierwszy album Selected Ambient Works 85-92. Popularność Aphexa rosła, ale kluczowym momentem w karierze artysty był kontrakt z Warp Records. Owocem współpracy było wydanie, kultowych już utworów Come to Daddy i Windowlicker. Nie wiadomo kto komu przyniósł więcej popularności, czy Warp stało się rozpoznawalne dzięki Aphexowi, czy Aphex dzięki Warp.

Jeśli chcecie kupić kolekcję wyjątkowych vinyli wydanych przez Warp Records, to zajrzyjcie na stronę bleep.com.

Warp Records

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →