Portishead zapowiadają nowy album

News

Brytyjski zespół trip hopowy Portishead zapowiada wydanie nowego albumu, który ma być ukończony najwcześniej na jesieni 2010 roku.

Zespół Portishead został założony w 1991 roku przez Beth Gibbons oraz Geoffa Barrowa, który wcześniej współpracował m.in. z Massive Attack czy też Tricky. Kariera brytyjskiej grupy zaczęła się dość nietypowo bo od nakręcenia ścieżki dźwiękowej do filmu „To Kill a Dead Man”. Później przyszedł czas na debiutancki album „Dummy” (1994), który zdobył wiele nagród, wsród nich Mercury Music Prize. Pozostałe dwa albumy zespołu: „Portishead” (1997) oraz „Third” (2008) pomimio duzej popularności nigdy nie odniosły tak dużego sukcesu jak „Dummy”. Pochodzące z płyty perełki jak „Sour Times” czy też „Glory Box” do dziś pozostają klasyką gatunku trip hop.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Niedawno w wywiadzie dla brytyjskiego radia BBC Geoff Barrow zapowiedział wydanie nowego albumu, który zostanie ukończony najwcześniej na jesieni 2010 roku. „To byłaby najdoskonalsza rzecz jaką moglibyśmy teraz zrobić” – dodał. Portishead zmaga się obecnie także z innym problemem – nie ma podpisanego kontraktu z żadną wytwórnią. Niemniej jednak informacja o nagraniu nowego mateirału na pewno ucieszy wszystkich fanów brytyjskiej grupy.

 Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →