Popkids Vibes & PeTe – Chicago Chords/So Lazy EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/07/12
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Od czasu ukazania się pierwszej EP-ki oznaczonej symbolem PON001 z uwagą śledzę każde następne wydawnictwo Ponton Music. Label ten od początku stawia zarówno na niebanalne pozycje spod znaku popularnego ostatnio slo-mo i nu-disco jak i nietuzinkowych artystów twardo trzymających się gatunków deep, tech-house czy nawet techno. Wszystko to sprawia, że bez kompleksów można umiejscowić Ponton na tej samej półce co Merc czy Lovemonk.
Na EP’ce numer 007 usłyszymy aż czterech producentów debiutujących w tej wytwórni. Czy poczujemy się wstrząśnięci lub zmieszani propozycją Popkids Vibes & PeTe? Przyjrzyjmy się jej bliżej.
So Lazy” – od tej pozycji najlepiej zacząć przygodę z wydawnictwem. Tytuł z pewnością nie jest przypadkowy – utwór jest bardzo spokojny i niektórym może wydawać się wręcz ospały. Hipnotyzującego charakteru nadaje mu dopiero trąbka, będąca głównym motywem utworu. „So Lazy” bez wątpienia nawiązuje do korzeni deep house, łączy w sobie nowoczesne elementy z klasycznym brzmieniem.
Za remix zabrał się Charly Delhom, którego wcześniejsze produkcje mieliśmy okazję usłyszeć na labelu samego Arnauda le Texiera – Safari Numerique. Uderzające jest to, że zaczerpnął z oryginału… tylko tytuł! Charly zachował ideę oryginału, ale cała reszta jest jego nadzwyczaj swobodną interpretacją. Efekt jest zaskakujący w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Drugi tytuł na EP’ce to „Chicago Chords” – Popkids Vibes i PeTe stworzyli mroczny i charyzmatyczny utwór, w dodatku udało im się wlać weń sporo deep’owej esencji. Warto zwrócić uwagę na oldschoolowe dźwięki syntezatorów, dzięki którym utwór brzmi bardzo harmonijnie i przestrzennie.
Remix Jonny’ego Cade jest moim zdecydowanym faworytem (warto dodać, że wcześniejsze produkcje tego pana z powodzeniem sprzedawały się w takich wytwórniach jak Loco czy Kolour). Przede wszystkim jest bardziej pulsujący od pierwowzoru, został wzbogacony o dodatkowe instrumenty (trąbkę i delikatne organy) oraz wokal w stylu „Humming Bird” Mayi Jane Coles. Deep’owy majstersztyk!
Szef labelu – Marcin Krupa zaserwował nam EP-kę świeżą, solidną, którą najprościej pisząc – świetnie się słucha. Kapitalnie wypada połączenie starego, klasycznego deepowego brzmienia z nowymi trendami jakie panują w tym gatunku. Jeżeli Krupa następnymi wydawnictwami utrzyma równie wysoki poziom, sądzę że już wkrótce będziemy mogli mówić o kolejnej polskiej wytwórni światowego formatu.


Chicago Chords/So Lazy EP [Ponton Music] by Popkids VibesTracklista

01. Chicago Chords (Original Mix)

02. Chicago Chords (Jonny Cade Remix)

03. So Lazy (Original Mix)

04. So Lazy (Charly Delhom’s So Sceptic Remix)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →